Dysk do laptopa, jaki wybrać

Planuje zakup tego laptopa:
https://www.morele.net/laptop-gigabyte-laptop-aorus-17g-xc-8ee6430sh-32-gb-ram-2x-2tb-ssd-windows-10-home-8586230/
Jaki mam kupić dysk o jak największej pojemności i jak najszybszym zapisie/odczycie, aby ten laptop go obsłużył tzn. aby na nim działał.

Po co Ci więcej niż cztery Terabajty?

Potrzebny mi jest dysk najlepiej również cztery Terabajty lub 2 dyski mniejsze tylko z maksymalnymi prędkościami, jakie obsłuży ten laptop.
Po komunikacji ze sklepem poprzez adres e-mail uzyskałam informację, że dyski, które są zamontowane w tym laptopie mają 2500 mb/s odczyt i zapis na poziomie 2300 mb/s.
Chciałbym kupić odpowiedni dysk o odpowiednich prędkościach na poziomie 3200 mb/s przy zapisie lub więcej i 3200 mb/s przy odczycie.

Jak zależy ci na trwałości kup WD Black, lub Team Group.

Jak. Nie, to jakieś śmieci od Adata czy Goodram.

Proszę wybierz mi jakiś dysk, nawet może być ze sklepu www.morele.net to przy zakupie dysku i laptopa zamontują nowy dysk.
Wybierz, bo ja się na tym nie znam.
Ważne, aby miał duże prędkości odczytu i zapisu.
Pojemność najlepiej 4tb lub 2 jakieś mniejsze aby razem było 4tb lub więcej.

Moim zdaniem to strata pieniędzy, ale twoja kasa.

W specyfikacji masz, że szukasz ssd M.2 2280 i po procesorze gen 10 to będzie pcie gen 3
więc nie te najszybsze z zapisem powyżej 5000 i odczytem 7000

więc de facto masz albo jakiegoś ADATA, albo Samsunga Evo czy wd blacka

Masz tutaj wpisane parametry

A do czego potrzebujesz takich prędkości dysku? Do większości zastosowań 2500/2300 jest powyżej wystarczających oraz nie ma wielkiego zysku przejście na 3500/3200 jako, że to jest wzrost procentowy 40%/39%

Ponieważ chciałbym sobie zakupić laptopa znów jednego, który mi posłuży wiele lat.
Obecnego, którego posiadam od 2012 roku i na razie daje radę.
Wybrałem taki dysk:
Apacer AS2280P4 2 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (AP2TBAS2280Q4-1) - Dysk SSD - Morele.net
Czy będzie on dobry i czy firma tego dysku, która w tym wypadku to „Apacer” to dobre rozwiązanie.

Powiem tak, nigdy nie słyszałem o tej firmie i ma podejrzanie wysokie parametry. Może ktoś inny z forum zna

Wystarczy poczytać, każdy ma opis i podane parametry.
Nikt za ciebie pracy nie wykona i nikt za ciebie myśleć nie będzie.

Znana, tania marka, czy dobra to się okaże.
Skoro jednak kupujesz laptopa Gigabyte to na jakości ci nie zależy.

Na stronie producenta nie ma tego modelu, więc to jest kot w worku, gdzie nie koniecznie te dane są prawdzie.

Ok uproszczę tobie, weź po prostu

W końcu zdecydowałem się na zakup i kupiłem.

  1. Gigabyte Aorus 17G (YD-73EE345SH) - Laptop - Morele.net
  2. Samsung 980 PRO 2 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (MZ-V8P2T0BW) - Dysk SSD - Morele.net
  3. Samsung 970 EVO Plus 2 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (MZ-V7S2T0BW) - Dysk SSD - Morele.net
    Dysk Samsung 980 pro doradził mi konsultant sklepu z którym rozmawiałem przed złożeniem zamówienia.
    Poinformował mnie o tym, że w tym laptopie obsługiwane jest jedno złącze pci-e gen4 a jedno pci-e gen3, i zaproponował mi ten szybki od samsunga.
1 polubienie

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.