Dysk do laptopa segate czy inny?


(llindelou) #1

Mam na laptopie dysk 80GB (toshiba a110-334). Już mi on nie wystarcza więc postanowiłam się rozejrzeć za nowym dyskiem. Dokładnie nie wiem jaki wybrać, tego jest tak dużo i są różne opinie...

Znalazłam dwie interesujące propozycje:

1) Segate Momentus 7200 500GB

2) Segate Momentus XT 320GB

Co sądzicie o tych dyskach?


(Michal Kolatek) #2

Jak Ci zależy na wydajności to bierz SG Momentus XT, ale ja bym nie przepłacał, jego główna zaleta to szybki czas dostępu, cała reszta podobnie jak w 2x tańszych dyskach, osobiście kupił bym tego, duża pojemność, szybki i cena dobra.

http://www.agito.pl/dyski-twarde/wd-sco ... 04409.html


(llindelou) #3

Co to segate znalazłam na amazonie ciekawą ofertę i dużo tańszą niż w polsce nawet z przesyłką :slight_smile:

Segate Momentus 500GB


(Michal Kolatek) #4

Oferta ciekawa, tylko ciekawe czy vatu (obowiązującego w PL) i frachtu nie doliczą, ten XT to nie jest jakaś rewelacja żeby dopłacać za 4GB hybrydowego SSD, Seagate w nie jednym teście przegrywa z WD Black i Hitachi Travelstar 7K500 (Hitachi robi jedne z najcichszych i nie wibrujących dysków, od paru lat każda seria od tej firmy dostaje zawsze plusa za cisze), oba można dostać za mniej niż 250 zł.

All 2009 2.5” Mobile Hard Drive Charts:

http://www.tomshardware.com/charts/2009 ... ks,53.html


(llindelou) #5

O podatku nie pomyślałam moje przeoczenie :slight_smile:

Z tego co widzę Hitachi są dość ciężko dostępnymi dyskami. A WD Black są wszędzie. Mam nadzieję, że nie będzie problemu z wymianą dysku (podłączenie i zmiana w Biosie). Zresztą nigdy nie wymieniałam dysku twardego stąd moja niewiedza :slight_smile:

Mam nadzieje, że taki będzie pasował do mojego 3 letniego laptopa:

WD Scorpio Black 500GB 7200 16MB Serial ATA II


(Michal Kolatek) #6

Podłączenie zwykle ogranicza się do odkręcenia 1-3 śrubek, wysunięciu ramki i wkręceniu nowego w ramkę, w BIOSie nie trzeba nic ustawiać, chipset nie jest jakiś starożytny żeby nie obsłużył tego dysku, starsze laptopy nie mają ograniczeń co do pojemności to i ten nie powinien.


(llindelou) #7

Czyli tak samo bezproblemowo jak przy wymianie kości pamięci :slight_smile:


(Michal Kolatek) #8

Podobnie, z tego co widzę na zdjęciach to nie trzeba rozkręcać całej klapy tylko odkręcić luk z dyskiem, jedna śrubka, w środku pewnie ze dwie, potem pociągnąć za za kawałek plastiku przy ramce i dysk wyjęty, z resztą w kompach grzebałaś to sobie powinnaś poradzić.

http://allegro.pl/toshiba-satellite-a11 ... 92692.html


(llindelou) #9

Rozkręcać to rozkręcałam i PC i laptopa :slight_smile: Dzięki za podpowiedzi :slight_smile: