Dysk dynamiczny i uszkodzone BOOTMGR (Win7)

Witam,

Ostatnio chciałem utworzyć nową partycję a że w systemie Windows można mieć tylko 4 partycje podstawowe to zignorowałem ostrzeżenie o tym, że utworzenie piątej partycji zmieni typ wszystkich z podstawowych na dynamiczne. Operacje wykonywałem z poziomu systemu w panelu sterowania narzędziem “Zarządzanie komputerem”. Problem wystąpił, gdy dopiero komputer wyłączyłem i na następny dzień próbowałem go włączyć - po ekranie startowym z możliwością wejścia do BIOS’u pojawił się czarny ekran i nic dalej nie chciało ruszyć. Nagrałem livecd Ubuntu na pendrive - pojawił się komunikat na tym samym czarnym ekranie: “Brak BootMGR. Aby zrestartować system, wciśnij ctrl+alt+del.” Odpaliłem płytke instalacyjną Windowsa, sformatowałem partycje podstawową i zainstalowałem ponownie jednak to nic nie dało a teraz przy włączaniu pojawiają mi się dwa takie same systemy do wyboru i żadnego nie można uruchomić. Komenda bootrec /fixmbr i fixboot również nie daje żadnych efektów.

Proszę o pomoc i z góry dzięki. :slight_smile:

Masz jeden dysk fizyczny? jeśli tak i masz na nim system to wszystkie partycje na tym dysku fizycznym zostały zmienione na dynamiczne, a z tego co wiem to Windows 7 można zainstalować tylko na dysku podstawowym i może jeszcze na logicznym. A żeby powrócić do podstawowego dysku trzeba usunąć wszystkie partycje i utworzyć je na nowo.

[-X No nie wiem czy nie można na dynamicznym dysku W7 zainstalować jak pisze Dzikiwiepsz.

Wiem tylko, że można spokojnie zainstalować W7 na dynamicznym dysku bez zawirowań, gdyż miałem po zmianie z “podstawowego” taki sam problem i bez problemu zainstalowałem na dynamicznym.

Jedyne to, że musisz partycję systemową formatować do instalacji bo naprawy z softu na płycie W7 jest problemem.

Pliki z pozostałych powracają całe. =D>