Dysk Google - ile można mieć kont?

Dysk Google daje darmowo 15 GB. Trochę to jest mało jak dla mnie, żeby zrobić sobie backup danych. Ale można założyć więcej kont. Pytanie: czy jest jakaś granica maksymalnej liczby kont? Czy jak założę np. kilkanaście kont, to Google nie zablokuje mi ich? Nie chciałbym znaleźć się w sytuacji, że wypełnię te dyski danymi, a pewnego dnia okaże się, że konta są zablokowane. Czy jak podam ten sam e-mail kontaktowy to nie zidentyfikują mnie jako jednego użytkownika tych wszystkich kont?

Jesteś wyjątkowo odważny, że trzymasz backup tylko w jednym miejscu i to na darmowych kontach.

Dlaczego ma Ci zablokować? Przecież może istnieć taka sytuacja, że masz w domu ogromną rodzinę. Korzystacie z jednego komputera z jednym internetem. Masz 5 sióstr, 2 braci z czego jedna 17 letnia siostra ma już trójkę dzieci w tym bliźniaki i założyła dla nich konto. Tata ma drugą żonę, która z wami mieszka a ona ma czwórkę dzieci. Nie mogą Ci zablokować :wink:

Troszkę prostując - wykrycie tzw. multikonta jest najczęściej bardzo proste i możliwe - robi się to za pomocą ciasteczek i ID danego komputera. Co do usługi GMAIL - nie ma nic w regulaminie, że użytkownik może korzystać tylko z jednego konta. Co nie jest zabronione, jest dozwolone.

Raczej łatwo zorientować się, że jest to jeden użytkownik, jeśli we wszystkich kontach będzie ten sam e-mail, z imieniem i nazwiskiem. A chciałbym podać swój najważniejszy e-mail, żeby mieć pewność, że jakby pojawiły się jakieś problemy z kontem, będę go miał.

Oczywiście backup nie będzie tylko w chmurze, a w chmurze nie tylko na Dyskach Google. Chciałbym go mieć w dwóch różnych chmurach.

Zamknięcia chmury się nie obawiam - przecież nie robi się tego z dnia na dzień, więc zawsze jest czas na przeniesienie do innej chmury. Bardziej zablokowania konta z jakiegoś byle powodu - Google ma takie odpały, że potrafi zablokować konto, bo np. loguję się z innej przeglądarki niż zwykle.

Google raczej nie prowadzi takiej polityki, w której zabranialiby posiadania wielu kont. Przynajmniej nigdy w moim przypadku oraz w moim otoczeniu jeszcze nic takiego, związanego z multikontami się nie zdarzyło.