Dysk Google nie rozpoznaje formatu dokumentów Office

Korzystam z Ubuntu 16.04 i pakietu biurowego WPS Office. Dokumenty zapisuje w “słusznym” formacie .docx, .pptx itd. (tak, żeby na innym urządzeniu np. w szkole, gdzie Windows króluje, dało się je bez problemu otworzyć) ;) 

Większość dokumentów mam umieszczonych w chmurze Googla. Jednak od jakiegoś czasu, przy próbie wysłania plików z rozszerzeniem właśnie .docx (próbowałem też .doc) bądź .pptx, dysk Google nie rozpoznaje formatu, a tym samym nie ma możliwości bezpośredniego poglądu pliku z poziomu Dysku (co jest bardzo uciążliwe, bo plik trzeba pobrać na komputer i dopiero wtedy jest możliwość jego przeglądania…)

Darmowy hosting zdjęć i obrazków Darmowy hosting zdjęć i obrazków

Oczywiście po pobraniu, wszystko działa jak należy - dokument otwiera się poprawnie, bez żadnego problemu… 

Inne formaty tj. PDF, .jpg, .gif są rozpoznawane bezbłędnie. Problem występuje, tylko wtedy, kiedy wrzucam te pliki z systemu Linux.Ten sam plik (.docx lub .pptx) edytowany tym samym programem - WPS Office, przeniesiony na Windows’a lub nawet na Android’a i wtedy wysłany na chmurę rozpoznawany jest prawidłowo. Pliki z Ubuntu przesyłam przez przeglądarkę Google Chrome - oczywiście próbowałem także z poziomu Firefoxa, jednak bez rezultatu. 

Proszę o pomoc. Ktoś miał podobny problem? Liczę na szybkie odpowiedzi :) 

Pozdrawiam

 

A jak pobierzesz przykładowo na Windowsa - to nie masz we właściwościach plików opcje “Ten plik pochodzi z innego komputera, odblokuj …”?

@Bogdan_G - po pobraniu pliku, który w dysku Google nie jest rozpoznany jako plik Word, na windowsie (czy na jakikolwiek innym systemie) jest prawidłowo rozpoznawany i prawidłowo otwierany w programie biurowym. Co do właściwości: “Ten plik pochodzi z innego komputera”, nigdzie nie znalazłem takiej opcji.