Dysk Google - pełny backup na komputer

Czy obecnie, tj. w listopadzie 2023 r. istnieje możliwość wejścia do Dysku Google i zgrania z niego wszystkich swoich filmów, zdjęć i kopii whatsupa. Nie piszcie mi o ich aplikacji webowej, bo ona nie przewiduje takiej możliwości chyba od 2017 roku. Próbowałem wszystkiego i widzę tylko nieznaczną część plików. Interesuje mnie szczególnie wyciągnięcie pełnej kopii Whatsupa. Zdjęcia i filmy.

Plik kopii whatsup znajduje się w https://drive.google.com/drive/backups .
Jednak jest to kopia w formacie archiwum dla tego programu, a nie w formie zdjęć i danych luzem.
Na dodatek dane zawarte w postaci linków znikną, jeśli zostaną usunięte, to chyba oczywiste.

Widzę, że tam jest, ale nie można w ogóle tego przegrać. Jedyny wybór to „usuń”.

Tak, możesz ją zaimportować wyłącznie z WhatsApp. Jest to związane z polityką zabezpieczeń WhatsApp.
Google (nawet usługa wsparcia płatna, dla firm) nie wspiera pobierania kopii aplikacji firm trzecich, którym udostępniono przestrzeń dysku na kopie.

Sposób na pobranie kopii do PC masz tutaj.

Pełen backup Google Drive robię na dysk lokalny za pomocą https://rclone.org/

Jest to backup, kóry nie jest zależny od aplikacji Google, Arkusze Google zapisuje w formacie xlsx a Dokumenty Google w docx, tak że możesz je z dysku lokalnego otworzyć w MS Office/OpenOffice

Np aplikacja Dysk Google dla Windows robi tylko skróty do dokumentów/arkuszy, które potem i tak otwierają się online.

Backend Google Photos niestety ma trochę limitów, wynikających z limitów narzuconych przez Google Google Photos jak Obecne API Google nie pozwala na pobieranie zdjęć w oryginalnej rozdzielczości - co może być nie do zaakceptowania.

Twórcy proponują w tym przypadku Google Takeout - Wikipedia - z którego możesz jak rozumiem wyciągnąć pełne zdjęcia.

Konfiguracja jest dosyć prosta ale na początku może być niejasna. Jeżeli o takie coś Ci chodzi i miałbyś pytania to pisz.

Jak ogarnia wyciągniecie ukrytej/szyfrowanej kopii „whatsupa”…

Nie powinien ogrniać. Odnoszę się tylko do pytania jak zgrać z dysku Google filmy i zdjęcia - rozumiem że nie chodzi o filmy i zdjęcia zaszyte w kopii Whatsap, tylko o filmy i zdjęcia znajdujące się na Dysku Google i w Google Photos.

@Bradlee Czytajmy tematy w których piszemy!

Pytanie zadane trochę niejednoznacznie ale ok macie rację :slight_smile: … No to tylko import do WhatsApp