Dysk HDD 1 tb jaki kupić?

Poszukuje dysku HDD o pojemności 1 tb, proszę o sugestie.

Jeżeli z półki 2,5", to polecam ten: WD WD10SPZX Blue 1TB 2,5"
Pojemność: 1 TB
Format: 2,5 cala
Typ podłączenia: SATA III
Bufor pamięci: 128 (sto dwadzieścia osiem) MB
Obroty: 5400 obr/min

1 polubienie

Jeśli ma być 3,5",to polecam WD 1TB EZEX lub Toshiba P300.

Obroty 7200 obr/min.

Najczęsciej polecane dyski w formacie 3,5 cala.

1 polubienie

Możecie mi wytłumaczyć co za co odpowiada i na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze dysków? No bo dajecie obroty etc. a ja nie wiem o co chodzi :stuck_out_tongue:

Pierwsze pytanie dysk do laptopa czy PC. Jeśli do laptopa to wybierasz dysk 2,5 cala.Jeśli do PC to 3,5 cala.

W laptopach w większości mocowane są dyski z 5400 obr/min,w komputerach stacjonarnych z obrotami 7200 obr/min.Oczywiście są jeszcze inne dyski.

Również w laptopie możesz mieć dysk z 7200 obr/min,takie dyski są nieco szybsze ale nie każdy,bardziej się grzeją,pobierają nieco więcej energii.

1 polubienie

Do PC, ale nadal proszę o podpowiedzi na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego dysku.

Mówisz o tych dyskach?


Tak,dokładnie o tych dyskach mowa. Zobacz krótkie porównanie na stronie z dyskami i wybierz sobie odpowiedni dysk.

1 polubienie

Jakiej stronie?

Przecież podałeś link z dyskiem WD 10EZEX,tam jest filmik z testu tych 2 dysków. Śmiało możesz sobie jeden z nich wybrać.

1 polubienie

A który lepszy wg. Ciebie?

Ja używam od ponad 10 lat dysków WD,również posiadam model WD 10EZEX w komputerze. Toshiba też zbiera pozytywne opinie. Możesz zakupić tańszy model,gwarancja i tak jest na 2 lata.

1 polubienie

Po obejrzeniu tego filmiku z morele jednak zdecyduje się na toshibę, aktualnie mam dysk firmy WD jakby co :wink:

Bardzo ładnie słuszny wybór, wg mnie Toshiba lepsza :+1:

1 polubienie