DYSK HDD 4 TB Do gier?

Siemka ! Przychodzę z zapytaniem o dysk 4 TB HDD. Składam własnie nowy komputer ma on służyć do obróbki foto video i ewnetualnie gier. Mam już szybki dysk M4 SSD ale planuje jeszcze kupić zwykły dysk HDD 4 GB na zdjęcia czy gry i tutaj moje pytanie. Czy gry instalowane na takim zwykłym dysku chodzą gorzej od gier na dysku SSD ?

Cześć,

Nie nie będą “gorzej działać” na HDD. W PC mam tylko HDD i nie zauważyłem spadków FPS’ów w The Witcher 3 Wild Hunt, The Crew (FullHD, wysokie ustawienia itd. Stałe 60FPS).

W tym przypadku SSD ma tylko jednego + bo jedynie gry będą szybciej wczytywały i nic po za tym.

Czasy wczytywania mogą być dłuższe.
W przypadku niektórych gier z otwartym światem mogą pojawiać się sporadyczne przycięcia (na doczytanie danych).

nie kupuj !!! kup ssd ja mam hdd i właśnie przestał zapisywać dane takie jak aktualizacje do gier i gubi pliki sam własnie założyłem posta chwile temu Problem z dyskiem?

tylko że ja mam dysk 4tb :smiley: i jebaniutki gubi pliki podczas aktualizacji a np na steam nie przeniesiesz gry na inny dysk do póki nie zrobisz aktualizacji i musze usuwać cała gre i instalować od nowa na dysku ssd kiedy mam jakas aktualizacje sam chyba kupie kolejnego ssd ale na razie lipa z sianem nic nie zrobie chyba wiecej bo ten dysk 4tb na usb normalnie jebaniutki gubi pliki po drodze ale czego sie spodziewałem po hdd :smiley: na zdjecia muzyke tak ale na gry nie za bardzo chyba ze nie beda czesto aktualizowane

@damian1997lol
głupoty opowiadasz co to za dysk masz , dysk nie może gubić plików jak gubi to znaczy że masz walnięty albo kabel uszkodzony…

@kojot090
Dysk spadków raczej nie będzie powodował, a jedynie dłuższe wczytywanie systemu /uruchamianie aplikacji czy też dłuższe wczytywanie gier.

Jak chcesz wysokiej jakości dysk to kup z WD model Ultrastar DC HC310 za 750 zł 4TB


Jeśli cena za wysoko to można kupić stary model WD RED za 500

Opcjonalnie inny dobry wybór to firma Hitachi lub Toshiba
unikaj dysków adata i segate !!

dysk segate 4 tb pisze ci poważnie za każdym razem gdy aktualizuje gre pisze ze brakuje plików :smiley: i gra nie działa instaluje ją od nowa na ssd i jest wszystko super ale gdy przychodzi aktualizacja to mi pisze ze pliki aktualizacji sa uszkodzone :smiley: wczesniej działał bez zarzutów teraz niesty odwala jakies ■■■■■ dziwne histerie :smiley:

aaaa segate unikać :smiley: dobrzeeeee wiedzieć :smiley:

To sie nie dziwie kupiłeś dysk z najgorszej firmy…
Kupił byś normalny to byś nie miał problemów ale tak to bywa jak człowiekowi żal dołożyć parę groszy to potem kupuje z 2 razy dziada i potem ten dziad znowu mu się zepsuje i nie masz kasy ani dysku a wydałeś 2 razy więcej niż na lepszy dysk …

Jak to mój dziadek kiedyś powiedział nie stać go aby tanie kupić… a dla czego czytaj to co napisałem powyżej,

1 polubienie

@damian1997lol Masz problem z dyskiem. Nie strasz starym HDD . Kup sobie nowy dysk i nie bluzgaj bo to ci nic nie da.

Nie martw się, SSD też się psują.

haaha dokładnie szczególnie ci co kupują adata bo przecież w specyfikacji ma taki sam transfer co w innych firmach “na papierze” no i awaryjność.
A jak to bywa w praktyce to każdy wie :smiley: