Dysk HDD ciągle się zatrzymuje

No więc nabyłem niedawno laptopa od Dream machines ma on 2 dyski.
Na SSD mam system programy i gry a na HDD cały ‘magazyn’ między innymi mp3 no i podczas korzystania z komputera typu przegladanie internetu słucham muzyki która dość często się zacina przy czym słychać ponowny rozruch HDD, przeglądałem ustawienia zasilania i ustawiłem że windows ma go nie wyłączać ale nadal tak się robi. Wada?
Windows 10
Dream Machines G1060-17PL20

Może dysk uszkodzony, wrzuć tu cały screen smart tego dysku z najnowszego HD Tune Pro, opcja health.

(Dla Windows 10) Panel sterowania - opcje zasilania - zmień ustawienia planu - zmień zaawansowane ustawienia zasilania - wyłącz dysk twardy po (i tutaj sobie wpisz ile chcesz). :wink: Chyba że to jakiś problem z dyskiem, więc najlepiej też go sprawdź jakimś programem od razu.

dodo to co napisałeś już zdążyłem zrobić i nic się nie zmieniło

Dysk wygląda OK. Trzeba by go było przepiąć do stacjonarki i zobaczyć jak tam się zachowuje?

Nie mam takiej fizycznej możliwości…

No to zostaje gwarancja i niech to sprawdzą. - dysk, płyta,system?

Plan zasilania ustaw na najwyższą wydajność i test.

Zaktualizuj W10 na 100 % z WU i test.

Sprawdź, czy problem jest na samym zasilaniu akumulatorowym.

Pokaż na wypadek Speccy [ https://www.piriform.com/speccy ] - System Operacyjny - Plan zasilania.

System wstrzymuje tylko nieużywane dyski a kolega napisał że zatrzymuje się dysk używany aktualnie.

Przepraszam, coś nie doczytałem :slight_smile:

No więc tak - na tą chwilę odtwarzanie muzyki się nie zacina, słyszę że dysk łapie rozruch kiedy nic nie odtwarzałem a wchodzę na niego z mój komputer.
Próbowałem wczesniej zmieniać w planie zasilania opcje wyłączania na ‘nigdy’ i nic to nie pomogło, teraz zmieniłem plan na najwyższą wydajność i w nim zmieniłem na ‘nigdy’ i dopiero teraz działa jak trzeba :expressionless: Cóż, przynajmniej wiem że to nie jest wina HDD tylko tego durnego windowsa…

A może raczej braku umiejętności posługiwania się komputerem.
Liczyłeś że konfigurację systemu Microsoft zrobi za ciebie?

No tak, nie wpadłem na to że domyślna konfiguracja będzie wyłączać dysk co 3minuty …

Domyślna konfiguracja producenta Twojego komputera.

Tak, domyślnie dla systemu jest to chyba 15min.
Wszystko teraz jest programowane na oszczędność energii.