Dysk HDD

Witam,
Szukam dobrego dysku HDD 2TB i zeby byl szybki.
Dysk bedzie uzywany do gier.
Chcialem kupic Seagate ST2000DM008 lecz slyszalem ze dosc szybko sie psuje.

Dziekuje za odpowiedzi.

Ja faworyzuję dyski WD ale z pewnością będą inne opinie, jak mówią to rzecz gustu na paru dyskach się sparzyłem ale to było dawno Technologia idzie do przodu więc różnie możesz trafić i będziesz niezadowolony z doradztwa.
Pozdrawiam…

Nie ma szybkich dysków HDD.
Nawet te które mają 15 000RPM nie są szybkie.

Chcesz szybki nośnik kupujesz SSD.
Chcesz dużą pojemność w niskiej cenie bierzesz HDD.

Troszkę uprościłeś moim zdaniem.
Są szybkie dyski HDD ale ta szybkość to oczywiście musi być brana przez pryzmat kategorii - czyli dysków talerzowych. Tak samo jak są wolne SSD również w swojej kategorii czyli dysków półprzewodnikowych.

Akutalnie posiadam wdc wd10ezex-60wn4a0 i szukam jakiegos dysku hdd ktory bedzie szybszy niz ten.

No to szukaj HDD z prędkością obrotową powyżej 7200. I najlepiej jakby miał pamięć cache większą niż 64 MB.

Różnicy wielkiej nie zobaczysz ten dysk osiąga pewnie około 120MB/s, nowocześniejszy będzie miał około 200MB/s.
SSD SATA ok 550MB/s
NVME 2000-3000MB/s.

A jest oplacalne kupic ten dysk 200MB/s do gier np Cyberpunk 2077, Assassins Creed itp.
Bo przez moj akutalny dysk jak za szybko sie poruszam to mam spadki fps bo dysk Nie nadaza z ladowaniem.

Sam musisz sobie odpowiedzieć. Wg tego co napisał @anon42271672, to wygląda tak:

  1. Twój dysk
  2. Szybszy dysk HDD
  3. Dysk SSD SATA
  4. Dysk NVME

Wg mnie lepiej przeczekać, odłożyć pieniążki i kupić minimum SSD SATA.

Wątpię, nowe konsole wyposażone są w bardzo szybkie dyski SSD NVMe, i to prawdopodobnie będzie bazowe wyposażenie do którego optymalizowane będą gry w przyszłości.

Na dziś SSD SATA wystarcza do gier, w przyszłości prawdopodobnie będzie to zbyt mało.

Dobra dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

[Bierz SSD, jak mówią przedmówcy, a resztę gier trzymaj na HDD. Niestety Open Worldsy/Sandboksy po 100GB musza być na szybkim dysku, nie przeskoczysz. :slight_smile: