Dysk Intel SSD 180GB czy ktoś może mi to wyjaśnić

Mam nowy dysk ssd intel 520 series 180gb , co mnie zastanawia , ilość przepracowanych godzin i przesłanych danych , liczba 902684 jest absurdalna jest to 103 lata pracy 24h 365 dni w roku bez przerwy , czyli ten odczyt jest nieprawdziwy to samo podaje intel ssd toolbox , crystal podaje inne dane ale te mogą być fałszywe również , jak się do tego odnieść ? Wyczytałem na jednym z forów , że to jakiś bug.Jak ktoś wie o co chodzi to niech mi wyjaśni , bo już miałem zwracać dysk , dodam że parametr E9 według którego sugerują się te programy ma 0% zużycia tzn że dysk jest nowy.Może być tak , że wszystkie trzy programy pokazują błędnie.Podobną sytuacje miał ktoś kto kupił ssd 520 series ale 120gb tam mu pokazało 800 tys godzin pracy , totalna bzdura.Pierwszy raz widzę coś takiego.Dodam jeszcze że liczby te rosną w miarę używania dysku tzn nie są zamrożone czy też stałe.

 

http://i28.photobucket.com/albums/c223/t0t01/fff_zps41c71eca.jpg

Powiem tak:

 - często odczyty smart dysku SSD, to wielka niewiadoma i kupa bzdur?

 

Używaj narzędzia producenta dysku do odczytów i diagnostyki.

 

Wgraj najnowsze firmware.

 

I jak coś masz gwarancję lub zadaj im pytanie o stan dysku.

Intel SSD toolbox sprawdza firmware dysku i jest niby najnowszy, tak zrobię zapytam się sprzedawcy o stan…Dzięki

Przypuszczalnie błędnie odczytywany jest ten parametr i ma się nijak do rzeczywistości.