Dysk jako pamięc

Witam

Mam w planie w tym tygodniu zakupienie nowego dysku 2tb na niego zainstaluję system windows . I podzielę na ileś tam partycji.Z obecnego dysku 1tb (na nim mam system i z niego piszę) mam 8 partycji i windowsa oraz 950gb plików.Wszystko to skopiowałbym tymczasowo na 2tb a z 1tb chciałbym zrobić pamięć przenośną wywalić wina partycje i aby miał on te wolne miejsce 980 gb

Wyobrażam sobie to tak, że wchodze na wina przez dysk 2 Tb mam ileś tam partycji i pewna partycja np.R (pamięć jej 980gb) - jest to obecny dysk 1tb

Jak usunąć z 1TB system,partycje i co zrobić aby ten dysk pomimo że jest czysty był widziany i rozpoznawany przez system windows dodatkowo można na nim zapisać dane :slight_smile:

Pozdrawiam

Zależy od systemu - na Vista i Win 7 użyj systemowy menadżer dysków, skasuj obecne partycje, załóż jedną i ją sformatuj. Na systemie XP (Vista i Win 7 też) użyj EASEUS Partition Maste r http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part … 12861.html i zrób nim to samo co wcześniej napisałem.

Bądź konsekwentny - TB, GB, MB a nie czasami tb, Tb, gb oraz nie “pamięć partycji” tylko jej pojemność.

PS. Wymieniony wyżej program nie działa na systemach 64 bit.

PS2. Dyski takie nie są zbyt wygodne jako pamięć przenośna i na pewno nie jest to całkowicie obojętne dla ich trwałości.

PS3. Po diabła Ci tyle partycji?

Mam sporo plików do przetrzymywania.Zainstaluję przerobionego XP’ka z sp3 na 2TB.

Czyli mam zrobic z 1TB tym programem co Ci dałem ? (on będzie stale przymocowany w moim komputerze) :slight_smile:

Jeśli to jest normalny XP SP3 to ten program wykona te operacje idealne, ale do zwykłego skasowania partycji i utworzeniu nowej menadżer dysków też wystarczy (przez upał trochę wcześniej zamotałem, menadżerem z XP nie możesz tylko zmieniać rozmiaru partycji, natomiast możesz je kasować i tworzyć)

Czyli zainstaluję ten program na nowym dysku 2tb i usunę za pomocą niego wszystkie partycje wraz z windowsem z obecnego 1tb i będzie ten dysk działał jako pamięć przenośna? A poprzednie partycje z sumują się ze swoja wielkością ?

PS

masz też program PL albo jakiś odpowiednik, trochę słaby z anglika jestem a nigdy tego nie robiłm i nie chcę niczego sb ***

Zainstaluj system na 2TB…Podziel jak tam sobie uważasz,przy tworzeniu partycji usuń i sformatuj starą partycje z systemem,system instaluj na partycji stworzonej na dysku 2TB

@*** - bardzo bym prosił, żebyś uważał na słowa, jakich używasz w postach.

Czyli mam ze systemu juz na 2tb usuwać powyższym program partycje z dysku 1tb .I jeżeli usunę je wszystkie wraz z windowsem będzie ten dysk widziany ? (jeżeli nie to co muszę uczynić aby był) :slight_smile:

Możesz to napisać poprawnie po polsku? Piszesz strasznie chaotycznie, trudno zrozumieć o co Ci chodzi, do tego używasz jakiś jednostek, które nie istnieją.

Wcześniej już miałeś chyba wszystko wyjaśnione, sam wyszukujesz problemy, które nie wystąpią.