Dysk jest chroniony przed zapisem

usuń ochronę przed zapisem lub użyj innego dysku. ten problem pojawia mi się przy nagraniu czegos na karte i nie moge tez jej sformatowac ani karty sd i innych i na pen drivach roznych. stosowałam juł porady z tego forum o tym samym problemie lecz nie pomagają. dodam teraz iż chcialam zobaczyc na drugim komputerze jak to powinno byc wpisane w “regedit” i zepsulam tym sposobem drugi komputer. zrobialam tak" uruchom- “reg”. a zeby sprawdzic powinnam wpisac po prostu “regedit” a wpisalam “reg” wyskoczylo czarne okienko ktore samo zniklo i po tej operacji na sprawnym komputerze teraz rowniez nie moge nic nagrac na pen drive czy sformatowac. jak to cofnąć? czyli to co zrobilam: uruchom-reg-enter.

Dodane 01.01.2011 (So) 20:58

Zdaję sobie sprawę że to w jaki sposób jest napisane jest chaotyczne itp ale to nie mój komputer w którym to zmienilam. bardzo prosze o szybką odpwiedz

Uruchomieniem samego polecenia reg bez parametrów nie mogłaś nic uszkodzić/przestawić. Bardziej prawdopodobne jest że na pendraku masz wirusa którym zaraziłaś kolejny komputer. Pozostaje wpierw odwirusowanie, potem naprawienie rejestru a w końcu odwirusowanie Pendrive’ów.

Możesz spróbować cofnąć zmiany przywracaniem systemu (Start->Programy->Akcesoria->Narzędzia systemowe->Przywracanie systemu) ale tych Pendróve’ów już nie podłączaj póki nie zainstalujesz skutecznego antywirusa. Ten sposób może zadziałać zależnie od tego w jaki sposób zagnieździł się wirus.