"Dysk jest zabezpieczony przed zapisem"

Witam mam problem z pendrive ,  poszukuję programu do naprawy jego ale coś samemu nie mogę odnależć , tutaj podaję wszystkie dane mam nadzieje ze ktoś mi pomorze :slight_smile: z góry dziękuję !

 

Description: [H:]Masowe urządzenie magazynujące USB(Generic Flash Disk)

Device Type:        Mass Storage Device

 

Protocal Version: USB 2.00

Current Speed: High Speed

Max Current: 200mA

 

USB Device ID: VID = 058F PID = 6387

Serial Number: F9DA6FB2

 

Device Vendor: Generic

Device Name: Mass Storage

Device Revision: 0104

 

Manufacturer: Generic

Product Model: Flash Disk

Product Revision: 8.07

 

Controller Vendor: Alcor Micro

Controller Part-Number: SC908AN/AU6989AN - F/W 8985

Flash ID code:      454A9A82 - SanDisk - 1CE/Single Channel [TLC] -> Total Capacity = 16GB

 

Tools on web:       http://dl.mydigit.net/special/up/alcor.html

Niestety, szklana kula jeszcze na forum nie działa i nie wskaże nam jak mamy tobie pomóc, gdyż nie opisałeś dokładnie swego problemu.

. Jedną z najczęstszych usterek, która dotknąć może pendrive’a lub karty pamięci to  irytujący błąd: „dysk jest zabezpieczony przed zapisem”.

Jeżeli kiedykolwiek miałeś podobny problem doskonale wiesz o czym mówię. Brak możliwości skopiowania/dodania/usunięcia jakichkolwiek plików

Wiem jak to naprawić ale prawie bo nie potrafię zlokalizować dokładnego programu (może ktoś z Was miał doczynienia i wie OCB  

Z rubryki odczytujemy wartości  Controller Vendor  oraz  Controller Part-Number. Są to dane, które pomogą nam określić rodzaj chipu oraz producenta.  (robryczka na gorze) 

Następnie przechodzimy na specjalną stronę, na której można w łatwy sposób określić rodzaj chipu oraz poznać nazwę ewentualnego programu, którym dokonamy zmian. Strona jest po rosyjsku, jednakże można się po niej intuicyjnie poruszać nie znając tego języka. Przechodzimy pod  http://flashboot.ru/iflash/

I tak: VID = 058F PID = 6387

No ale dalej już nie potrafię dotrzeć do konkretnego programu i dlatego proszę jeżeli ktoś takie coś robił to nie będzie to problem 

(a ja no coś nie mogę ;/)