Dysk kontra zasilacz?

otóż mam poważny problem z kompem, tydzień temu z niewiadomych przyczyn mój system padł, przy uruchamianiu kompa pojawił się komunikat o braku pliku (o ile pamiętam hal.dll) , zainstalowałem system niby było OK- aż do wczoraj:( system znowu nie chciał się uruchomić, podając komunikat: NIE MOŻNA URUCHOMIĆ SYST. WINDOWS Z POWODU SPRZĘTOWEGO BŁĘDU KONFIGURACJI DYSKU :frowning: nie wiem już co mam robić, boję się, że sytem znowu padnie :confused: Czy to może mieć coś wspólnego z zasilaczem ? albo inną częścią komputera ? Dodam,że wczoraj komunikat :NIE MOŻNA URUCHOMOMIĆ … pojawił się kiedy restartowałem system po instalacji tunera TV, a kiedy spod płytki Win XP próbowałem naprawić dysk za pomocą komendy CHKDSK - pojawiał się komunikat o nieodwracalnym uszkodzeniu dysku:( z kolei sam instalator widział partycję systemową jako "obszar nie podzielony na partycję " :cry:

Sprawdź zasilacz napięcia.

Wymień taśmę sygnałową dysku na nową.

Sprawdź dysk - narzędzia producenta.

Sprawdź pamięć na błędy.

Porządna konserwacja kompa.

yyy czy mogłbym prosić o wytłumaczenie :

oraz jak mam rozumieć

:oops:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9809

Czyli odkurzanie, szczególnie układów chłodzenia - wszystkiego wewnątrz,czyszczenie grzbietów stykowych kart i pamięci ,sprawdzenie kabli,wtyczek ogólnie wszystkiego.