Dysk Logiczny, pytanie?

Witam. Nie wiem czy to odpowiedni dział, jeśli nie to prosze o przeniesienie . Mam 2 dyski, jeden podstawowy ( OS ) i jeden logiczny ( 112 gb ) czy po usunięciu dysku logicznego, te 112 gb pojemności zostanie dołączone z powrotem do dysku OS ? Może to w jakiś sposób ukryć się?

Partycje Ci się same nie połączą. Musisz do tego użyć jedno z wielu programów do zarządzania partycjami np. Patition Magic. Tam będziesz miał funkcję do przyłączenia niesformatowanej przestrzeni dyskowej do partycji która jest przed nią (tutaj np. C z OS) lub za nią jeśli taką posiadasz.

Pamiętaj tylko że jeśli na tej 112GB masz dane to takie łączenie będzie trwało sporo czasu. Nie wiem ile dokładnie ale mnie łączenie zajęło kiedyś ponad pół dnia. Tak więc ostrożnie bo jak odłączą prąd to będzie lipa. Jeśli jednak jest to czysta sformatowana przestrzeń bez danych to potrwa chwilkę.

Mam Patitiona Managera 11, próbowałem scalować dysk logiczny z podstawowym ( OS ) i nie było takiej możliwości. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem twój post, ale chodziło mi opcje usuwania partycji. Chciałbym usunąć ten dysk lokalny, ale nie wiem co po tej operacji z tą przestrzenią dyskową się stanie . Czy te 112 gb automatycznie scali z podstawowym dyskiem ( OS ) czy tą wolną pamięć trzeba ręcznie dołączyć ? Brzmi to troche idiotycznie, ale nie potrafię tego dokładniej zformułować:)

Jak wyżej. Automatycznie Ci się nic nie scali. Jeśli usuniesz partycję (te 112GB) to będzie to nieprzypisaną przestrzeń dyskowa. Jak zrestartujesz kompa po takiej czynności to windows nie będzie widział tej przestrzeni dyskowej. Przyłączyć musisz właśnie ręcznie. Funkcja Merge partitions.

Przy usuwaniu mam opcję 3 opcje scalania wolnych sektorów:

Scal wolne sektory na poczatku dysku

Scal wolne sektory na końcu dysku

Nie scalaj wolnych sektorów

Czym to się różni i którą opcje wybrać ?

Zrobiłem tak jak to opisałeś z innym dyskiem, drugi raz niestety nie moge rozszerzyć tego woluminu .

Chyba musisz mieć jeszcze coś tam wskazane. Chodzi o to abyś dołączył tą wolną przestrzeń do C:\ a nie C:\ do tej wolnej przestrzeni.

Jeśli struktura dysku wygląda że na początku masz OS a później tą wolną przestrzeń to scalasz je na końcu. Upewnij się jednak czy przy wywołaniu scalania na wolnej przestrzeni nie masz więcej informacji.

Zawsze możesz jeszcze zerknąć do pomocy w programie i znaleźć interesującą Cię funkcję. Tam powinieneś mieć opis poszczególnych funkcji i opcji.

Jeśli faktycznie posiadasz Win7 to nie ma co bawić się zewnętrznymi programami tylko skorzystać z tego co oferuje system.