Dysk logiczny w Vista

Witam wszystkich!

Mam nadzieję, że ktoś udzieli mi pomocy. Otóż za pomocą narzędzi dostępnych w Vista utworzyłem dysk logiczny, który dość dziwnie się zachowuje, np ikonki obrazów są wyświetlane bardzo duże albo też wcale nie są wyświetlane (Pokazane sa tylko tytuły). Po zmniejszeniu rozmiaru ikon w menu widok na średni wszystko wydaje się być ok. Szczerze mówiąc nie wiem czy takie zachowanie jest normalne dla dysków logicznych w VIsta czy może być to coś złośliwego.

Za udzielone informacje z góry dziękuję i pozdrawiam.

witam

a jak to zrobiles bo potrzebuje zrobic to samo mam jedna partycje pod windowsem a co do tych ikon to nie wiem jaka moze byc przyczyna sprobuj sprawdzic dysk i usunac bledy tak jak to bylo w xp moze da sie pod vista to zrobic

Zrobiłem to za pomocą narzędzia dostępnego w panelu sterowania (panel sterowania/narzędzia/zarządzanie komputerem/zarządzanie dyskami). Należy zmniejszyć wolumin wybranego dysku (można ręcznie zmienić rozmiar ale bezpieczniej będzie automatycznie). Po zmniejszeniu woluminu ukaże się wolne miejsce nie przypisane do żadnego dysku, z tego można utworzyć dysk logiczny.

W dniu 15.05.2008 , o godzinie 13:39 został dopisany post przez bialekkk

A propo ikon to chyba masz rację ze sprawdzeniem czy dysk nie zawiera błędów. Szukałem wszystkiego ale o tym to zapomniałem (skleroza?). Pozdro