Dysk M2 do laptopa Lenovo Ideapad 700

Witam,
W ostatnim czasie chciałem troszkę zmodernizować sprzęt i dodać do niego nowy dysk SSD M2. I w tym momencie zaczęły się problemy. Po zamontowaniu w laptopie dysku ADATA SX6000 Pro 512 gb komputer ma problem z jego wykryciem, czasem go wykrywa, natomiast czasami zupełnie nie. I stąd moje pytanie, skąd może to wynikać? Niekompatybilny dysk z płytą główną? Za duża pojemność z którą komputer nie umie sobie poradzić? W sklepie, w którym doradzili mi zakup tego dysku rozkładają ręce i nie wiedzą co się dzieje. Zwrot sprzętu przyjęli, natomiast nie wiem jaki dysk zamontować, aby takich problemów nie było.

Specyfikacja komputera:

Na stronie producenta w specyfikacji technicznej pisze “do 256 GB PCIe SSD” i pytanie, czy jest to maksymalna pojemność z jaką producent oferuje laptopa, czy tylko tyle obsłuży on maksymalnie ?

Tak. Ideapad 700 zgodnie ze specyfikacją producenta pozwoli na obsługę SSD o maksymalnej pojemności 256 GB.

To nie najnowszy laptop i pewnie wygląda to z oszczędności producenta podczas produkcji.

Ogólnie jeśli chcesz dysk na lata, polecam Samsung Evo 970:

Albo Adata, tylko mniejsza:

Nie powinno być problemu. Montujesz identycznie, jak wcześniej, dokręcasz śrubkę i BIOS od razu powinien go widzieć.

Jeżeli chodzi o lepszy jakościowo
ADATA 256GB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro

Alternatywa w dość przyzwoitej cenie PNY 250GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030

Dzięki za odpowiedź :smiley:
Udało mi się zdobyć inny dysk i o dziwo działa… Zobaczymy jak długo :smiley: