Dysk MAXTOR DiamondMax Plus 9+ 80Gb a ustawienie zworek

min_beztytulu2ae81.jpg

dalszy ciag tabelki

min_beztytulu33762.jpg

i jak??

jest jeden realokowany sektor - wyzeruj dysk MHDD tak jak jest to opisane na podanej stronie :-).

Uwaga: Jeśli s.m.a.r.t sygnalizuje wykorzystanie puli sektorów które zostały relegowane odradzam stosowanie tych zabiegów.

co to znaczy? jak mi sie to zaalarmuje>>??

a jak to zrobie to pousuwa partycje bede musiał je jeszcze raz ustawic??

pula jeszcze jest dopiero 1 realokowany sektor.

nie udało sie tym programem wyskoczyo "Katasrofic error"czy jakos tak(drugiego wyrazu nie pamietam)

dysk stał sie niewidoczny pod systemem postawiłem na nim partycje i znowu ukazał sie bład nawet 1 wiecej nie testowałem do konca.

czy taki dysk ma szanse działać normalnie jak tak to ile??

Skoro nie działa, to pytanie jakby nie na miejscu. Jeden realokowany sektor to nic, zdarza się to nawet na całkiem nowych dyskach. Niestety gdy się już zacznie sypać to dalej pójdzie bardzo szybko, więc bym nie liczył. Zwłaszcza, że dysk ma już 60 000 przebiegu, czyli jest w wieku zaawansowanym. Dysk mojego brata zaczął robić numery po 50 000. Jako dysk systemowy już nie pohula. Jeśli go będziesz trzymać jako dysk dodatkowy, niepodłączony na stałe, to dane na nim powinny być stosunkowo bezpiecznie.

dysk jest uszkodzony jeśli kupiłeś go na allegro to go oddaj, chyba, że był sprzedawany jako uszkodzony…

Darowanemu słoniowi nie zagląda się w trąbę. Ja bym go zostawił jako dysk do kieszeni do przenoszenia nieistotnych danych.

koles kupił sobie kompa nowego i sprzeda mi go za 50 zł (starguje do 30)mimo to ze ma te 32walniete sektory to sie opłaca?

długo mi jeszcze on pochodzi?

tego ci nikt nie powie…

Jak napisałem w pierwszym poście - za darmo bym wziął. No może za 10 zł. Seagate robi dyski o niezłych parametrach ale nie słynie z trwałości. Maxtor to tania marka firmy Seagate. Resztę dośpiewaj sobie sam.

naprawiłem ten dysk tym programem WD costam i juz nie ma badsektorów

teraz pytanie mam dysk

  1. seagate 40gb i jest na nim system dysk 7200rpm i 2mb bufor (przebiegu 9.800)

  2. to ten Maxtor tez jest 7200rpm i 8mb bufor (przebiegu 59"tysiaków" czyli znacznie wiekszy)

pytanie czy na tym dysku Maxtora lepiej bedzie wszystko chodzic(szybciej)chodzi mi o gry i system?? z racji wiekszego buforu??

to że smart go nie “Widzi” nie znaczy że go nie ma ;-), przetestuj dysk programem mhdd, zerowałeś pewnie wdclear…

tak zerowałem ale nie umiem sie obsługiwać tym co podałeś programem wiec nie bede sie juz w to bawil

a co z tym buforem?? lepsza bedzie wydajność gier czy systemu??

(a moze lepiej jako zapasowy zostawic ten dysk ??ale jak sie to ma z tym wiekszym buforem?

i co to sa te żółte paski ??

min_beztytulu2430.jpg

Wydajność powinna być lepsza, jednak różnicy dużej nie zobaczysz. Jeżeli dysk ma badsektory to nie ma sensu stawiać na nim systemu. Jeżeli sytuacja się powtórzy i pojawią się nowe bady to lepiej aby pojawiły się w miejscu zapisu mało ważnych plików na dysku dodatkowym aniżeli w miejscu zapisu np. plików systemowych. Niepotrzebne problemy i w ogóle. Podłącz ten dysk jako dysk dodatkowy (może jako kieszeniowy).

Te żółte paski są jakby ostrzeżeniem, że ta wartość nie jest jeszcze zła ale już należy zwrócić na nią uwagę. Nie martw się tym, w dyskach twardych Seagate to normalka - wynika z różnic w rejestrach S.M.A.R.T.

ok wielkie dzieki za cynk :slight_smile:

ostatnio miałeś bodaj 1 realokowany sektor, teraz masz już ich 34… ja bym go sprzedał na allegro jako uszkodzony :wink: i kupił coś normalnego, w pełni sprawnego…