Dysk mi się posypał (chyba)

Witam…

Mój problem polega na tym ze jak włączyłem komputer po 15 minutach zaczął szwankować (nic niezwykłego jak to Vista) strasznie zwolnił i wszystkie programy sie zawieszały ;/ w końcu nawet nie otwierał się start … RESET … Po resecie Windows ładował się dłużej niż zawsze… a kiedy wpisałem haslo i chciałem sie zalogować… Zapraszamy…

WindowsMINI PE> bawiłem się tam narzędziami do formatowania/dzielenia dysku na partycje… NIC!! jedyne co mi napisalo to to ze moze to udac sie tylko w DOS mode~;/… włożyłem płyte z Win XP!! żeby spróbować to tam sformatować/naprawić ;/… nie da sie… Setup Windowsa XP nie widzi dysku T_T

(mam w domu 1 laptop i 2 komputery stacjonarne (ten co sie zepsuł i działający)… nie wiem czy dałoby cos podłączenie przez dysku przez macierz do tego 2 komputera i jakoś to tam sformatować… ale nie chce się tak bawić bo nie jestem w tym dobry (to tylko w ostateczności)

Co robić?!?!

miałem identyczny problem :frowning:

Pobierz Hiren’s BootCD, nagraj na płytkę i zbootuj na swoim kompie. Nie pamiętam w której grupie ale znajdź program TestDisk.

Dajesz NoLog>wybierasz dysk>proceed>intel>analyze>quick search>spyta czy partycje były tworzone pod Windows Vista>y>jeśli nie znajdzie partycji to dajesz Deeper Search>potem na Rebulid BS

joukyuu ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Zrobiłem…

U qmpla podpieliśmy dysk do jego komputera i sformatowaliśmy go z poziomu systemu (z jego dysku)

Ale dzieki za rade master ;] (programik ściągne