Dysk na 100 %

Mam ten dysk jakieś pół roku, wczoraj normalnie go uruchomiłem by sprawdzić internet, itp. Po południu wlączyłem komputer kolejny raz by zagrać sobie meczyk w CS GO, już od początku dziwnie chodził, w sensie zamulał komputer a o grze w CS go nie ma mowy, musiałem zresartować komputer itp. Po zrestartowaniu okazało się że nagle utraciłem jakieś pliki cs go i musiałem na nowo pare plików zainstalować, zrobiłem to i szczerze poszedłem robić co innego, zagrałem sobie wieczorem normalnie beż zadnych problemów i gdy chciałem urochomić kolejną gierke, zwariował kolejny raz, zamulił kompa. Pokazało w CrystalDyskinfo w sekcji Liczba Realokowanych sektorów 100, w menadżerze również pokazuje 100% zużycie, chociaż nic go nie obciąża. Wykonałem wszelkie operacje, które pojawiły sie w google, powylączałem w rejestrze, w defragmentacji dysku, i już nie zamula. W CrystalDyskInfo nadal pokazuje te 100 sektorów. Jest to Dysk Toshiba P300 Performance 1TB, stoi na nim system Windows 10, i jest nadal na gwarancji. Teraz jak to pisze, działa dobrze ale tylko spróbowałem odpalić steama to komp zaczął ponownie zamulać.

Ja miałem problem z nagrywarką DVD. Już od początku dziwnie chodziła, czasami podczas nagrywania wyskakiwał błąd i płyta niestety lądowała w koszu. Zignorowałem to myśląc, że to wina tanich, niskiej jakości płyt i zmniejszyłem prędkość nagrywania. Przez pewien było czas dobrze, ale sytuacja się zaczęła powtarzać coraz częściej i ją wymieniłem.

Najnowszy HD Tune Pro i wklej tu cały screen smart dysku, opcja health.

https://zapodaj.net/26c1cac2ecf51.png.html

Dysk uszkodzony - jak masz gwarancję serwis.

Podstawa - pozycja smart 05,C4 i 01.

Dla porównania daj jeszcze smart tego dysku z najnowszej Aida64 zakładka magazyn i smart.

https://zapodaj.net/7adbd420fe22c.png.html

Mam gwarancje na 24 miesiące, czyli w sumie jeszcze na jakieś 20 miesięcy. Czyli w przyszłości ten dysk ‘‘umrze’’ i już musze szykować go na gwarancje? Obecnie jakoś chodzi, już nie na 100 %. Normalnie.

Nie ma się co zastanawiać tylko serwis.

Dodatkowo załóż nowy kabel sygnałowy sata - w pozycji C7 masz mieć stałą wartość 5.

No, troche sie boje tej reklamacji. Bo to ze sklepu morele…