Dysk Na Gąbce. Jak Zmniejszyć Temperature?

Wczoraj położyłem dysk na gąbce i jest teraz o niebo ciszej w pokoju :wink: Teraz takie pytanie jak mogę zmniejszyć temperaturę dysku? Dysk to “WDC WD1200JB-00EVA0” średnia temperatura jak siedzę tylko na necie to 31-33°C, dysk jest wsadzony tam gdzie są napędy, wiatrak wieje ale to nie bardzo daje radę i kieruje do was pytanie jak mogę dobrze zgonić z dysku tą temperaturę? <_< Proszę o pomoc :wink:

:arrow: http://www.allegro.pl/search.php?string=wentylator+na+hdd&sourceid=Mozilla-search&category=4687&category=45905

te 31-33*C to bardzo mało… Jaka temp podczas ‘stresu’?

najwięcej miałem 42*C więcej nie wyciągnąłem, bałem żeby się nie spalił :-o A jaka może być największa temperatura tego dysku? bo jak go dotknąłem po pracy to dysk jest cieplutki :slight_smile:

U mnie przed zamontowaniem wiatraqw temperatura dysqw podczas normalnej pracy wynosiła 50-55 stopni a czasami nawet więcej, wiec u ciebie jest bardzo dobrze. Jeśli chcesz mieć nadal cicho w pokoju to na twoim miejscu nie bawił bym się w montowanie dodatkowego chłodzenia jak to z linku do allegro. Po prostu przez jakiś czas poobserwuj co się będzie działo z temperaturą.

To mówicie że temperatura dysku jest ok :slight_smile: A jaka może być największa temperatura mojego hdd? Tak mniej więcej? :slight_smile: