Dysk na jednym komputerze działa na drugim nie

Byłem dzisiaj u znajomego ze swoim dyskiem bo chciałem grać DVD (a ja nie posiadam na swoim komputerze). Podłączyłem swój dysk Segate w miejsce jego Maxtor (tak samo zworki były) i gdy powinno się pokazać okno z ładowaniem WIN XP Prof komputer na nowo się uruchamiał ciągle. Próbowalem tryb awaryjny i nic. Podłączyłem dysk od znajomego Maxtor z Mandrivą 2007 i wszystko ok. Przyniosłem swój dysk do siebie podłączyłem i działa. Co może być powodem?

win xp dopasował instalacje systemu do twojego komputera i sprzętu… uruchamiając system na innym komputerze system napotkał inny sprzet którego nie był w stanie uruchomić (zgodnosć sterownikow) i to było przyczyną restartów

Próbujesz uruchomić Windows na sprzęcie, który w znacznym stopniu różni się od tego, na którym był zainstalowany. Podepnij swój dysk jako drugi w systemie.

czy podczas uruchomienia w biosie był wykrywany ten dysk? i czy na 100% dobrze ustawiliście zworki ? ;>

system który masz na dysku nie odpali bo widzi inną płytę , inny chipset itd ( a raczej ich nie widzi tylko szuka tych “swoich” podzespołów) . I jesli chcesz by go widział , musi być podłączony dysk z systemem twojego kompa.

Jest jednak jakaś możliwość odpalenia tego dysku na tym komputerze?

jest - zainstaluj nową kopię windowsa z poziomu BIOSu

Jak to zrobić? :?

jesli nigdy tego nie robiłeś i nie za bardzo wiesz o co chodzi to samemu odradzam , nestety. Instalowałeś kiedykolwiek system na komputerze ? Umiesz "poruszać się w BIOS-e ?

Tak instalowałem, tak umiem…

no to tak samo - tylko nie formatuj.

Pierwszy raz spotykam się z takim określeniem instalacji. Jak to się robi?

@kingpc. Zrób tak jak napisałem. Podepnij swój dysk jako drugi. To co napisałeś, jest błędne. Dyski Seagate i Maxtor mają różne rozmieszczenie zworek. Ponadto Maxtor jako jedyny dysk ma obrócone gniazdo zasilania.

bo niefachowe :stuck_out_tongue: ? System instalujesz wchodząc do BIOS-u lub nie - tu musi wejść …

Czyli jak w moim Segate musze mieć zworke? A jak w Maxtorze?

Na każdym dysku jest objaśnione ustawienie zworek. Na nalepce na dysku lub przy zworkach.