Dysk nie chce się wyłączyć

(n0rmal) #1

Witam. Mam ustawiony profil Wysoka wydajność w Opcjach zasilania lecz lekko zmodyfikowany. Chodzi o to, żeby HDD wyłączał się po 5 minutach nieużywania. Tak też jest ustawione lecz to nie działa. Używałem tego wcześniej w Windows 7 i nie było problemów.

Mój dysk kiedy pracuje cały czas wprowadza podstawę obudowy w drgania i jest dość słyszalny. Drugi raz podchodzę do W10 i jest to samo. Windows 10 Pro 64-bit. Specyfikacja:

MSI Z97-G43 | i5 4690K@4.5GHz @ Thermalright HR-02 - Macho | 2x4GB DDR3 HyperX Savage 2400MHz CL11 | GIGABYTE GTX G1 970 | Plextor M6S 128GB / Seagate 1TB 64MB Cache | Be Quiet! Pure Power L8 600W 80PLUS Bronze | Fractal Design Define R4 Black Pearl

(MacGregor) #2

Nie lepiej porządnie przymocować i wyciszyć dysk zamiast go katować w ten sposób? 

(bart86) #3
  1. system lub jakaś aplikacja wykonuje operacje na dysku

2. nie lubisz swojego dysku, ciągłe włączenie/wyłączanie mu szkodzi, osobiście w systemie te opcje całkowicie wyłączyłem

(n0rmal) #4

Widocznie nie znasz tej obudowy. Kiedy kupiłem kompa kolega polecił mi coś takiego jak bungee mod ale średnio mi to odpowiada, bo dysk jest trochę niestabilny, a ja czasami przenoszę obudowę.

1. Nie. Żadna aplikacja nie wykonuje operacji na dysku.

2. To nie jest wina dysku lecz obudowy. Wiem o tym doskonale, że nie jest to dobre na dysku.

To jak? Pomoże ktoś?

(daras28-82) #5

U mnie opcja działa.

Zakładam że skoro masz tak ciasny ssd część lub wszystkie aplikacje zainstalowałeś na hdd.

Skoro tak to aplikacje używają tego dysku i nie opcji aby się uśpił.

(MacGregor) #6

Jeżeli masz za dużo miejsca to używasz dystansów, dłuższych wkrętów itd. Trochę kreatywnego myślenia.

(daras28-82) #7

Mam 2x2TB Hitachi, z 2k i 2k1 roku, nie słyszę ich.

Podobnie nie słyszę 2 szt. WD intellipower 1TB.

Jak by nie patrzeć Seagate to badziew i mankamentów nie da się obejść.

Jak nie chce się usypiać to można pomyśleć o jakimś “gnieździe” np z pianki w miejscu napędu optycznego, ważne aby miał czym oddychać bo się zgrzeje.

Ewentualnie jakiś HD silencer…