Dysk nie czyta danych.:(?)

Witam, mam problem z dyskiem zewnętrznym WD Elements Portable 300GB Mianowice kiedy chcę odtworzyć zapisany/pobrany film pojawia się kilka pierwszych minut później następuje pauza tak jakby film się skończył albo obraz stoi a czas leci. Po kilku takich przestojach jest kilka minut normalnie i ponowny koniec. Plików niemożna skopiować, pojawia się komunikat o braku pliku źródłowego, usunięcie też graniczy z cudem. Foobar raz odtwarza normalnie pliki a za drugim razem tnie podobnie jak filmy lub wcale nie widzi plików/dysku. Dysk Vista HP widzi normalnie i go otwiera. Tylko do pieszego razu kolejne próby wiążą się z zawieszeniem komputera.

Dysk jest zapełniony w 95% i czy to może być przyczyną takiego a nie innego działania?

Niestety na obecną chwilę nie mam możliwości sprawdzenia sprawności dysku na innym systemie niż Vista HP, inne dyski, karty SD działają normalnie.

Co może być przyczyną takiego zachowania dysku?

Sprawdź dysk jakimś programem np. HD Tune, tu masz linka:

http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Program,Windows,12177.html

Jak nie pokaże żadnych błędów to może te pliki są niekompletne (źle się przegrały, ściągnęły czy coś…).

Kompletnie żadnego pliku nie możesz skopiować z tego dysku ??

Jak masz tam ważne dane to spróbuj go sklonować/przekopiować na inny dysk np. programem GParted, tu masz linka:

http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Program,Windows,13209.html

Pozdr.

wojopl

Pliki pobrane jakiś czas temu są ok, to znaczy działają normalnie ( filmy ) ale ich skopiowanie graniczy z cudem. Plik pobrany z tego samego źródła zapisany na innym dysku działa normalnie wiec to raczej wina dysku.

Jeśli kopia jest takiej samej wielkości co zawartość dysku to niestety ale nie mam możliwości “sklonowania” jego zawartości.

Badanie programem HD Tune podeśle jutro.