Dysk nie działa (format RAW)

(igrek) #1

Witam, szybko i konkretnie, w pewnym momencie przestał działać, dysk, ale nie miałem czasu się tym zająć, dysk zniknął z mojego komputera i był nie widoczny, po przywróceniu go widnieje format RAW, niestety za nic nie idzie go sformatować dysk to Samsung f3 hd502hj, za chwilę wstawię odczyt S.M.A.R.T 

smart.jpg

(JNJN) #2

Parametr C5, wskazane dysk wyzerować w MHDD i daj ponownie smart.

Zerowanie usunie wszystkie dane z dysku.

No, ale takich dysków już nie ma, masz prawie 22 tysiące godzin pracy.

Parametry 01,03 i C8 świadczą już o jego zużyciu.

Edit:

Plus parametr OB

Raczej dysk jak zniknie parametr C5 na mało ważne dane.

(igrek) #3

Dzięki za chwilę się biorę za zerowanie, odnośnie godzin mam jeszcze WD blue który ma prawie 2 razy tyle :wink:

(JNJN) #4

W niektórych starych dyskach czas pracy, był wyrażany w minutach, ale nawet gdyby, takich dysków już nie ma.

(hirem) #5

Są jeszcze błędy komunikacji parametr C7, nie jest specjalnie dużo, ale można by było przed operacjami naprawczymi wymienić kabel sygnałowy. jak jest w zapasie na nowy nieuszkodzony. O ile te błędy C7 są od kabla, tego przeważnie się nie wie na pewno to profilaktycznie wymienia się .

(JNJN) #6

Jak parametr C7 ma stałą wartość 4 jest OK, jak się zwiększa, zacznij od wymiany kabla sata, jak napisano wyżej.

(igrek) #7

Zrobiłem MHDD jako bootowalnego pendrive, niestety nie odpala z niego, pozostaje mi go tylko wypalić na płycie? Czy jest jakis inny sposób? 

(JNJN) #8

Płyta CD.