Dysk nie działa (format RAW)

Witam, szybko i konkretnie, w pewnym momencie przestał działać, dysk, ale nie miałem czasu się tym zająć, dysk zniknął z mojego komputera i był nie widoczny, po przywróceniu go widnieje format RAW, niestety za nic nie idzie go sformatować dysk to Samsung f3 hd502hj, za chwilę wstawię odczyt S.M.A.R.T 

smart.jpg

Parametr C5, wskazane dysk wyzerować w MHDD i daj ponownie smart.

 

Zerowanie usunie wszystkie dane z dysku.

 

No, ale takich dysków już nie ma, masz prawie 22 tysiące godzin pracy.

 

Parametry 01,03 i C8 świadczą już o jego zużyciu.

 

Edit:

Plus parametr OB

Raczej dysk jak zniknie parametr C5 na mało ważne dane.

Dzięki za chwilę się biorę za zerowanie, odnośnie godzin mam jeszcze WD blue który ma prawie 2 razy tyle :wink:

 

W niektórych starych dyskach czas pracy, był wyrażany w minutach, ale nawet gdyby, takich dysków już nie ma.

Są jeszcze błędy komunikacji parametr C7, nie jest specjalnie dużo, ale można by było przed operacjami naprawczymi wymienić kabel sygnałowy. jak jest w zapasie na nowy nieuszkodzony. O ile te błędy C7 są od kabla, tego przeważnie się nie wie na pewno to profilaktycznie wymienia się .

Jak parametr C7 ma stałą wartość 4 jest OK, jak się zwiększa, zacznij od wymiany kabla sata, jak napisano wyżej.

Zrobiłem MHDD jako bootowalnego pendrive, niestety nie odpala z niego, pozostaje mi go tylko wypalić na płycie? Czy jest jakis inny sposób? 

Płyta CD.