Dysk nie działa po formatowaniu partycji Recovery

laptop Dell XPS M1730

EDIT2:

Oddalem dysk do naprawy, powiedzieli że nie widzą na nim żadnych danych ( mimo ze zaczalem przez 5 sekund robic format partycji recovery i go cancel’nąłem ) Dadzą znać po analizie dysku czy dane da się odzyskać i ile to będzie kosztować.

EDYTOWANY POST OD NOWA:

Używając WinToFlash próbowałem zrobić Instalkę na dysku Recovery. WinToFlash pierwsze co to formatuję dany nośnik. Zaczął się format, okna zaczęły się zamykać więc wcisnąłem “cancel”, wyskoczył Blue Screen i komp się włącza teraz tylko żeby pokazać “Dell Diagnostics” - nic więcej nie mogę na nim zrobić.

Z USB komp się nie chce uruchomić ( użyłem WinToFlash na innym kompie i stworzyłem instalkę ) - z tego samego USB ten inny komp się bootuje normalnie i możnaby zainstalować system.

Wsadzam płytkę Win7 do CD-ROM i o dziwo działa ( ten CR-ROM dziala bardzo wybiórczo i go nie używam ) - tylko że widzi dysk jako jedną partycję i mogę go jedynie sformatować bo pisze, żę musi być NTFS. ( mimo, że było NTFS i powinien widzieć dwie partycje i tą recovery )

Podłączam ten sam dysk w kieszeni do innego kompa i go nie widzi.

Co powinienem zrobić by dysk zaczął działać i odzyskać dane które na nim są?

Aha i jak już miałem Dell Diagnostics przejechałem wszystko nim - od pamięci kompa, przez dysk na różne sposoby, Cache i inne duperele - żadnego problemu nie znalazło. o_O

Btw. pisałem tego posta z polskimi literami na nieswojej klawie - powinienem dostać za to medal! :wink:

TEGO PROSZĘ NIE CZYTAĆ BO NIEAKTUALNE: ( zostawiam by wypowiedzi tutaj mialy sens i moze tez przyda sie komuś później )

uzylem programu WinToFlash ( program do nagrania na USB windowsa by potem bootowac z USB i formatowac/instalowac na nowo windowsa ) do formatowania partycji recovery na moim laptopie

nie mialem USB powyzej 2GB wiec uznalem ze wgram windowsa na partycje recovery i z niej postaram sie zainstalowac windowsa ;O

zaczely sie zamykac okna same, wiec wcisnalem cancel… ale bylo juz za pozno wyskoczyl blue screen i teraz komp sie wlacza tylko jako diagnostics ( narzedzie della )

nie dziala tez proba uruchomienia z USB windowsa ( ktore robilem juz poprzednio ) i ten sam USB dziala na innym kompie

PROSZĘ powiedzcie co ja zrobilem i jak to odkrecic? ;(

ak47yoyo , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

edytowalem nazwe, dzieki

jeszcze dodam ze w tym diagnostics sprawdzilem wszystko: pamiec, jest tam ‘symptom tree’ i wybralem blue screen i cant boot OS i nic nie wykrylo

Partycja Recovery, jeśli miałeś ją w laptopie, jest nietykalna! Służy wyłącznie do przywracania systemu do stanu fabrycznego. Innych operacji, poza jej ewentualnym kopiowaniem, nie wolno na niej wykonywać. Prawdopodobnie uszkodzileś ją na amen, nie do “odkręcenia”.

ak47yoyo , przeczytaj mojego poprzedniego posta jeszcze raz, w całości, a następnie zrób o co prosiłem. Więcej razy prosić nie będę.

Partycja recovery to pierwsza rzecz jaką się usuwa zaraz po kupieniu laptopa. Druga to instalacja czystego systemu bez śmieci.

Do autora:

Załatw czystą płytkę z windowsem lub pendrive 4GB+ i instaluj system na czysto.

jestem tego samego zdania.

Po za tym usunięcie partycji recovery nie ma wpływu na działanie systemu. Wybrałeś na pewno dobrą partycję do sformatowania?

Dobra rada, spotkałem się kilka razy że wgrano Win7x64 do 3 gb ram, jak nie masz zamiaru rozszerzać pamięci to wgraj wersję Win7x86, oba systemy przyjmą klucz z laptopa jeżeli instalator jest tego samego wydania (jak Premium to Premium, a nie inne itp).

Dziękuję za odpowiedzi. :slight_smile: Edytowałem pierwszy post, bo doszły nowe informacje i chciałem by każdy nowoczytający był na bieżąco.

Na pewno wybrałem partycje recovery a nie C:/ :open_mouth:

Okazuje się że płytkę Win7 czyta, ale instalator widzi dysk jako jedną całość teraz i mogę go tylko jako całość sformatować. :frowning:

A ja po to tworzyłem dwie partycje by nie tracić wszystkich danych za każdym formatem. Proszę powiedzcie co teraz mam zrobić? :frowning:

Zapewne po zakupie systemu była partycja OS i Recovery, podzieliłeś ją z poziomu windowsa, a on wyrzucił komunikat w stylu “prze konwertuj na dysk dynamiczny”, to jest przyczyną że widzi jako jedną.

Najlepiej zgrać dane na dysk inny, usunąć partycję z poziomu instalatora windows i stworzyć na nowo.

Po problemie przy kolejnym formacie.