Dysk nie jest widoczny w BIOS

Witam! Od dłuższego czasu uzywam dysku segate na złączę SATA. Ponieważ brakowało mi miejsca dokupiłem 2 dysk jednak okazało się na złączę IDE więc dokupiłem przejściówkę. Po podłączeniu dodatkowy dysk nie jest widoczny w Biosie. W internecie trochę czytałem na ten temat jednak nic nie pomogło… Co powinienem ustawić w Biosie aby wszystko działało sprawnie ? Moja płyta główna to msi a55m-p33

Dyski jest widoczny w systemie po uruchomieniu komputera? Jeśli tak to wszystko jest OK.

Wiele tanich przejściówek nie posiada swojego firmware (biosu) i działają one dopiero po uruchomieniu systemu co powoduje, że dysk do nich podłączony nie jest widoczny w biosie komputera i nie może być użyty jako dysk startowy dla systemu.

Jeśli ten dysk ma być np. tylko dyskiem na dane a nie dyskiem z systemem, nie przejmuj się tym i używaj go tak jak jest.

A jaka to przejściówka?

przejściówka chińska z allegro za 10 zł. gdzie ma być widoczny w komputerze ? Partition tool go nie widzi 

koza112

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.