Dysk nie przyjmuje polecenia hibernacji systemu

Witam

Zainstalowalem nowy xp pro na nowym dysku Maxtor,wszystko jest ok poza tym iz nie moge zahibernowac systemu.PO kazdej probie drive zawiesza sie i musze wylaczyc kompa recznie by wrocic do pracy.

Wszystkie sterowniki sa na miejscu,kontaktowalem sie rowniez z tech support Maxtora,poradzili mi zrobic test z uzyciem Seatools DOS,dysk sprawdzilem-pass ,nie wykryto zadnych bledow.

Moze ktos z was ma jakis pomysl w czym tkwi problem?

Z gory dziekuje za pomoc!

Xp pro Sp3,sempron 1.6Gz,2 Gb Ram,Gigabyte 7NF-RZ,Maxtor 300Gb 7L300RO

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Spróbuj odinstalować sp3 i wrócić na sp2 i na nim sprawdź czy zadziała.

Problem juz byl wczesniej,przed instalacja service packa 3,nie tu zatem przyczyna.Tena sam windows mialem zainstalowany wczesniej na innym dysku(wlasciwie na dwoch 80 gb),teraz mam jeden wiekszy,ale bez mozliwosci hibernacji…

projector7676 , masz włączoną hibernację systemu?? Wejdź w Panel Sterowania->Opcje zasilania->zakładka Hibernacja i sprawdź, czy jest zaznaczona opcja Włącz hibernację. Sprawdź także, czy masz na dysku plik hiberfil.sys

Hibernacja jest wlaczona,miejsca na C tez wystarczajaco duzo.Co do hyberfil.sys to gdzie go szukac?

Plik hiberfil.sys znajduje się w katalogu głównym.

Może być ukryty, więc wejdź w Panel Sterowania->Wygląd i kompozycje->Opcje folderów-> zakładka Widok-> zaznacz Pokaż ukryte pliki. Jeśli po tym również nie będzie widoczny, jeszcze raz wejdź w w/w okno, tylko wtedy zaznacz jeszcze Pokaż chronione pliki systemu operacyjnego

Dodatkowo wyłącz i ponownie włącz hibernację poprzez:

Start -> Uruchom -> cmd

powercfg /h off

…a następnie

powercfg /h on

Przeskanuj dysk twardy (spod konsoli odzyskiwania):

chkdsk X: /r

gdzie X: symbolizuje partycję systemową (np. C:).

OLCIA

Nie znalazlem hyberfil.sys,co to oznacza?

Zobacz czy to coś da.

Oznacza to, ze posiadasz plik potrzebny do hibernacji systemu.

projector7676 , zastosuj się do tego co napisałem powyżej, a wszystko powinno wrócić do normy.

Rokko

Zrobilem tak jak zaleciles,niestety bez zmian.

Generalnie odpuszczam temat,porady za stron microsoftu to dlubanina juz na calego,lacznie z odinstalowaniem service packa 3,mimo wszystko dziekuje za pomoc i poswiecony czas.