Dysk NTFS po formacie zrobił się RAW

A więc dzisiaj postawiłem (miałem płytę (czy coś koło tego)) Win XP Pro, (już instalacja byla chora bo mi wypluwał kilka razy braki plików (płyta była gdzieśtam, od kogoś, przez kogoś itp)

porobiłem zabezpieczenia na dysk D (użytkownik a może ale b niemoże itd) (niewiem czy to przez to),

potem zaczeło Pro odwalać, więc zainstalowałem Home Edition no i niemogę otworzyć dysku D (błąd: odmowa dostępu)

na nizej dołączonym zrzucie widać że system widzi system plików RAW,

zrzut

dodam że ciekawe rzeczy pisza w zarzadzaniu dyskami. (zrzut)

(wszystko sie zgadza jeżeli chodzi o zajęte miejsce, ale jeżeli już dam w zarzadzaniu dyskami prawoklik na d i otwórz lub eksploruj to wypruwa odmowę dostepu (jak dam wlasciwosci to sa te z pierwszego zrzutu)

dodam ze na dysku d są WSZYSTKIE dokumenty, muzyka, dane, nawet tapety…

wie ktoś co z tym zrobić?

Koło czy kwadrat, WinXP nie znajdziejsz w wersji trial… :x

Przyczyna: patrz wyżej.

witam Cię

powiem tak problemy z winem byly są i bedą dlatego polecam, goraco LINUX lepszego systemu nie ma nie bylo i nie bedzie

A nie mówiłem że coś koło tego… :silly:

człeku, uzywalem linuksa, i za takie rady to ja dziekuje…

a z ta najlepszością to bym sie zastanowił,

czekam az ktoś kompetętny mi pomoże.

Żeby wszystko zdrowo i dobrze śmigało to konieczny jest format c i ponowna instalacja systemu. I to z płyty, z której błędów nie będzie wywalać. Dysk d zostaw w spokoju. Po prawidłowej instalacji systemu będzie dostępny.

tylko że po instalacji XP Pro było wszystko OK, dopiero potem sformatowałem c i zainstalowałem Win XP HE i wtedy niedziała,

więc jaką wersję mam zainstalować (Home czy Pro)?

Znajdziesz, nawet na stronach MS, darmową, działającą 180 dni wersję testową.