Dysk, Plyta Glowna, tasma? - sam nie mam pojecia`

(Ernestinho) #1

Od kilku dni mam problem z komputerem. Padl mi system na jednym dysku i na drugim(dyski ATA). Chcac przystapic do instalacji podpiolem nagrywarke, ktorej nie uzywam ze wzgledu na brak wolnej tasmy. I tu sprawy sie komplikuja. Otoz po wlaczeniu sie komputera, wyswietleniu obrazu startowego z plyty glownej komputer zawiesza sie nie mam nawet mozliwosci wejscia do ustawien BIOS, lekko tylko swieci sie dioda kontrola od HDD. Dopiero kiedy odlacze dyski moge wlaczyc bootowanego z plyty CD dystrybucje Ubuntu(z gory przepraszam za brak polskich znakow, dziala to mi tylko w wersji US). I tu stawiam pytanie: CO POWODUJE TE WSZYSTKIE KOMPLIKACJE? CZY JEST TO WINA USZKODZONYCH DYSKOW, A MOZE TASM, A MOZE JESZCZE COS JEST NIE TAK Z PLYTA GLOWNA? PYTAM BO MYSLALEM ABY KUPIC NOWEGO TWARDZIELA ALE JEZELI WINA LEZY W INNYM MIEJSCU TO LEPIEJ KUPIC NOWY KOMPUTER. Z GORY DZIEKUJE!

Pozdrawiam, Ernestinho!

Przepraszam za brak polskich znakow! :slight_smile:

(Irydium) #2

A zworki przy dysku i napędzie optycznym dobrze poustawiane??

(Ernestinho) #3

Przy jednym dysku zworki nie mam, czy domyslnie bedzie dzialal jako master. Drugi ma na master. Przy napedzie nawet nie wiem. Ale co to da, przeciez dysk i naped sa podlaczone dwoma roznymi tasmami?

(Irydium) #4

A przydały by się bo wtedy można by i dysk i napęd podpiąć do jednej i wtedy wyjaśniło by się czy to np taśma.

(Ernestinho) #5

Dysk na master, a naped na slave?

Sprobuje moze cos to da.

(JNJN) #6

Proszę zmienić temat na konkretny, proszę używać polskich znaków, proszę nie pisać dużymi literami, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN