Dysk, Plyta Glowna, tasma? - sam nie mam pojecia`

Od kilku dni mam problem z komputerem. Padl mi system na jednym dysku i na drugim(dyski ATA). Chcac przystapic do instalacji podpiolem nagrywarke, ktorej nie uzywam ze wzgledu na brak wolnej tasmy. I tu sprawy sie komplikuja. Otoz po wlaczeniu sie komputera, wyswietleniu obrazu startowego z plyty glownej komputer zawiesza sie nie mam nawet mozliwosci wejscia do ustawien BIOS, lekko tylko swieci sie dioda kontrola od HDD. Dopiero kiedy odlacze dyski moge wlaczyc bootowanego z plyty CD dystrybucje Ubuntu(z gory przepraszam za brak polskich znakow, dziala to mi tylko w wersji US). I tu stawiam pytanie: CO POWODUJE TE WSZYSTKIE KOMPLIKACJE? CZY JEST TO WINA USZKODZONYCH DYSKOW, A MOZE TASM, A MOZE JESZCZE COS JEST NIE TAK Z PLYTA GLOWNA? PYTAM BO MYSLALEM ABY KUPIC NOWEGO TWARDZIELA ALE JEZELI WINA LEZY W INNYM MIEJSCU TO LEPIEJ KUPIC NOWY KOMPUTER. Z GORY DZIEKUJE!

Pozdrawiam, Ernestinho!

Przepraszam za brak polskich znakow! :slight_smile:

A zworki przy dysku i napędzie optycznym dobrze poustawiane??

Przy jednym dysku zworki nie mam, czy domyslnie bedzie dzialal jako master. Drugi ma na master. Przy napedzie nawet nie wiem. Ale co to da, przeciez dysk i naped sa podlaczone dwoma roznymi tasmami?

A przydały by się bo wtedy można by i dysk i napęd podpiąć do jednej i wtedy wyjaśniło by się czy to np taśma.

Dysk na master, a naped na slave?

Sprobuje moze cos to da.

Proszę zmienić temat na konkretny, proszę używać polskich znaków, proszę nie pisać dużymi literami, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN