Dysk powinien chroboczeć?

Witam.

Rok temu kupiłem w Simtechu dysk twardy Samsung 80 Gb. Mam go nieco ponad rok a chrobocze mi w obudowie co nie jest chyba normalne, moim zdaniem to głowica. Nowe dyski nie powinny chyba chroboczeć już po nieco ponad roku czasu prawda? Zastanawiam się czy nie złożyć go na gwarancji.

Co sądzicie o tym problemie?

ciężko ocenić coś czego się nie słyszy,ale mój samsung też chrobocze i to jest normalne.Defragmentację robisz??

Niee… Tylko raz robiłem… Ale ja często robie format więc nie defragmentowałem… :?

Moja Barracuda też chrobocze a ma dopiero 4 miechy.

moj podobnie, a chodzi jak traktor podczas odczytu albo kopiowania

:shock:

nie no jaja sobie robisz?? Czy udajesz głupka??

Myślisz że format zastąpi ci defragmentacje??

To zerknij na świeżo zainstalowany system a przekonasz się że cały dysk jest po instalacji podefragmentowany.

Nie dziwie się że ci chrabocze, w końcu jak sam pisałeś robisz częsty format

hihi :mrgreen:

Nie… Wcale tak nie myślę, a formatowałem dlatego że moi bracia co raz coś psują jakieś wiry itp i co zrobię jak mi winda sie nie odpala bo brakuje pliku albo wogóle sie nie chce włączyć? OmG! Ja nie mam czasu bawic sie w doklejanie plików czy coś takiego… Robie format i spokój, pozatym po formacie juz w godzine przywracam wszystko do dawnej świetności więc nie ma problemu przynajmniej dla mnie… :-x

to radzę zainstalować sobie jakiś antywir antyspyware i firewall jeśli nie masz :wink:

A defragmentację trzeba zrobić po formacie i instalacji świeżego systemu,bo wszystkie pliki są pofragmentowane

Wiesz… Antywira to ja miałem… Kasperskyego… ale Kaspersky ma to to siebi że czasami usuwa pliki systemowe razem z wirusami szczególnie wcześniejsze mniej dopracowane wersje… ;]

Jak się nie czyta komunikatów o zarażonych plikach i klika ‘‘Usuń’’ zamiast dać do kwarantanny to tak jest, Kaspersky nic nie robi bez zgody użytkownika chyba że w ustawieniach mu przekombinowałeś :?

Złączono Posta : 19.09.2007 (Sro) 18:42

Nie trzeba chodzić po torrentach i na strony XXX :? stamtąd są takie niespodzianki