Dysk powoli odchodzi do innego świata , czy będzie jeszcze działać co może być spowodowane

Dobry wieczór .

 

Każdy sprzęt już zaczyna odmawiać posłuszeństwa po kilku latach częste padanie dysków  kilku 6-8  lat spowodowane awariami typu zaniku prądu i wirusy , ja tego nie odczułem dbam o sprzęt często skanowałem antywirusem i diagnostykę dysków   . Miałem przez 6 lat spokoju kiedy pojawił jeden bad sektor to było miesiąc Lipiec - Lato  2016 roku :sprzęt odkąd 2010 brałem komputer  , już zaczynałem panikować coś się dzieje , uruchomiłem program  CrystalDiskInfo i widniało " Uwaga ": C5 w kolorze żółtym: Liczba sektorów niestabilnych ( oczekiwanie do remapowanie )  :0000001. 

 

 

Miałem dzisiaj nie miłą niespodziankę -logowanie jak z epoki Windows  Visty i naprawianie podczas uruchomienie Windowsa - :frowning: .

 

Dzisiaj uruchomiłem CystalInfoDisk : ten dysk już powoli odchodzi do innego świata ale wydajność dysku twardego jest na wysokim poziomie  , nie wiem kiedy odejdzie możliwe  za 2 lata kiedy nowy PC będzie używany do wszystkich czynności  . Ten obecny daję starszemu bratu dla tego wole się  upewnić by nie zawiódł swoim działaniu na rzecz Windowsa 7 Home premium 64 bit że wszystkimi aktualizacjami , nie mam tam już plików swoich danych tylko Steam z grami i programy .

 

Mam wszystkie pliki  na  pendrajwie  : zdjęcia,filmy,Notatki z hasłami i instalatory znanych programów - Steam i inne :zrobiłem już dawno temu kopie zapasowe. 

 

 

Specyfikacja techniczne .

Procesor AMD Athlon II 630 : 4x 2.80 Ghz.

Ram DDR3 -1333 Mhz : 8 GB.

Grafika : Nvidia GT630 2 DDR3 : Gigabyte .

MOBO : Asus M4A77T. 

Zasilacz Chieftec : CTG-500-80P : 500W .

Dysk : Samsung HD502HJ- 500 GB.

 

dysk kaput.PNG

Może zerowanie w MHDD zlikwiduje C5? ale widać powierzchnia się już sypie, pozycja 01,C8.

 

Zobacz, czy C7 ma stałą wartość 7.

Wiedziałem że tak będzie .

 

Czasami zmniejsza i powiększa   : C5 .

 

C8 : od dawna , spowodowane zawieszeniem się Windowsa .

 

C7 : od czerwca się powiększyło , sprawdziłem programem : Hard Disk Sentinel- jest teraz nie rośnie jest na stale  .

 

Czasami kiedy uruchomiam  komputer pojawia się raz na kilka lub wcale CHDSK , najpierw Logowanie Windows  potem CHDSK -sprawdzanie spójności Plików na dysku C i na tym koniec.

 

EDIT : Usuwa stare rejestry przestarzałych plików na tym uszkodzonym bad sektorów.