Dysk pracuje strasznie wolno, interpretacja wyciagu HD tune


(Prezesbronek) #1

Witam,

Moj problem wyglada nastepujaco, uzywalem dysku, wszystko ladnie pieknie, nagle dysk drugi (partycja G H) mi zkniknela i uslyszalem odglos wylaczanego dysku mimo ze komp... pracowal dalej.

Uruchomilem go od nowa, nie dalo sie, znaczy komputer po pasku logowanie windows stanal w miejscu, drugi raz od nowa, tym razem poszlo dalej i wlaczyl sie cos ala scandisk tego dysku, moglem sie zalogowac i nawet sie udalo ale.... no wlasnie, dysk dziala koszmarnie wolno, przez co pierwszy dostosowuje sie predkoscia do niego (raid) i komp dziala mi koszmarnie wolno mimo ze jest to jeden z najlepszych i najszybszych lapkow obecnie na rynku.

Rece opadaja, ktos moglby cos powiedziec na podstawie ponizszych screenow?


(adam749) #2

Zobacz: http://www.frazpc.pl/b/66585


(Prezesbronek) #3

Czyli nie czekać tylko oddać go na gwarancję? :open_mouth:


(adam749) #4

Jeżeli nie masz nic ważnego na nim i nie musisz robić kopii to oddaj.


(adpawl) #5

Przeskanuj dysk z opcją naprawiania błędów ( http://www.windows-help-central.com/win ... hkdsk.html) albo korzystająć z polecenia chkdsk /r (http://itsvista.com/2007/03/chkdsk/)

przydatne też mogą być programy HDD Regenerator, TestDisk

Jeśli nic to nie da, to korzystaj z gwarancji


(Prezesbronek) #6

Panowie, jeszcze jedno pytanie, wszystko co opisalem dotyczylo dysku drugiego (mam dwa identyczne pracujace w ukladzie raid autodetect/ata).

Wyjalem ten walniety dysk i zaczalem pracowac tylko na dysku 0, komputer dziala o niebo lepiej ale... no wlasnie, co o tym myslicie:

kozaznosa.th.jpg

Dodam że są to dwa identyczne dyski Samsung HD642JJ 7200obr 250GB każdy, w/w wykres przedstawia dysk 0, pierwszy post dysk 1.

-- Dodane 19.05.2009 (Wt) 21:13 --

http://img527.imageshack.us/my.php?imag ... tuuekg.jpg

(wykres HD Tune dotyczy OBU dysków)

Problem następujący, dostałem nowe dwa dyski Seagate Momentus 7200.3 16MB 320GB (oba).

Zainstalowałem je w raid0, system sie odpalił ale po paru sekundach zapytało o sterownik. Gdy zainstalowałem sterownik raid (matrix storage blabla) odrazu pojawił się komunikat że na dysku drugim podczas zapisu lub odczytu wystąpił błąd i że należy wykonać kopię zapasową.

Po ponownym uruchomieniu komputera raid0 sie posypał (na dysku 2 wystąpił bład) wiec usunąłem raid0 i postanowiłem zainstalować system normalnie, bez raid0.

Na poczatku pojawił sie problem taki że nie chciało mi sformatować dyskow, po dwukrotnej próbe, udało się, system się zainstalował, nastapił restart systemu.

Powinno się po restarcie systemu pojawić okno kończenia instalacji Visty a nastepnie powinienem wpisac nazwe komputera, haslo, i powinno przeniesc mnie na pulpit.

Niestety, zamiast tego zaraz po tym jak system bootuje płytke (dyski) pojawia sie czarny ekran, stoi tak przez 5minut i... i pojawia się komunikat że jesli do komputera niedawno popięto jakieś urządzenie należy je odłączyć ponieważ nie działa poprawnie.

Wkońcu po wielu próbach udało mi się zainstalować Vistę, ale nie widzi drugiej partycji dysku 1 i całego dysku 2 (jedna partycja), okno mój komputer pokazuje że istnieją ale nie działają, gdy klikam na nie pisze że należy sformatować dysk, robie to ale stoi w miejscu na 0% (tak jakby wogóle nie zaczynało).

HD Tune wskazuje iż pierwsza partycja to typ NTFS natomiast pozostałe oznaczone są jako "HUGE".

Pomocy, czy dyski są zwalone?

Dodam że zeskanowałem je narzędziem diagnostynczym Della (kompletniee sprawdza cały komputer, od dyskow, poprzez ram, procek, porty, wszystko wszystko i jest NIEZAWODNE) i pierwszy test dla pierwszego dysku przezbiegł pomyślnie, natomiast drugi test dysku drugiego:

http://img261.imageshack.us/my.php?imag ... 091017.jpg

http://img527.imageshack.us/my.php?imag ... 091018.jpg

Help!