Dysk pracuje w SATA a powinien w SATA II

Sprawa jest ciekawa, bo dopiero po 5 latach się zorientowałem, odpalając Crystal Disk Info, zupełnie przez przypadek, że mój dysk pracuje w SATA I (SATA/150), podczas gdy moja płyta: ASUS M2N-E, obsługuje SATA II. Co mam zrobić, żeby to zmienić na SATA II?

Dysk to Seagate 160 GB (ST3160811AS)

Witaj,

Sorki za kopiuj wklej ale tu wszystko mam jak na talerzu:

Dysk obsługuje jedynie SATA I

Dysk jak najbardziej obsługuje SATAII.

schowek01.gif

Tylko zmieniając na SATAII nic nie zyskasz, bo dysk nie wykorzystuje jeszcze SATA.

No nie… a ja byłem święcie przekonany, że obsługuje. Dobra, w takim razie temat chyba został wyczerpany. Dzięki.

Kolega ma coś z oczami, dysk obsługuje SATAII, tylko włączenie tego nic nie zmieni w wydajności.

30gbitspersecondoperati.jpg

Może wyciągnąć zworkę? Oczywiście przy wyłączonym kompie! :lol: Bo wydaje mi się, że mogła być “fabrycznie” założona (ograniczenie do 1,5 Gbit/s). Pytanie, czy to się przełoży na wzrost wydajności :?: Jeśli zworki nie ma, to niestety już chyba nic się nie da zrobić… :wink: Pozdro!

Twój dysk na 100% obsługuje sata2…Włączenie tego to nie takie proste.W biosie musi być ustawione nie na ide tylko AHCI…Po tym zabiegu komp nie wstanie na bank.

Albo trzeba nagrać winde w trybie AHCI,albo do wujka google jak skonfigurować system pod AHCI.