Dysk przenośny 1TG

witam

chce kupić dysk przenośny o pojemności 1 TG, na USB, chodziłem po sklepach

i w Vobisie oferowali mi dysk chyba verbatima za 459 zl z 5 letnia gwarancją

na allegro różne stoją od 350 zł wzwyż ale wole kupić z sklepu bo pewniej z gwarancją jest

a może ktoś ma inny lepszy pomysł?

TB - Terabajt, a nie TG.

Kupuj w Vobisie :slight_smile:

Sklep czy Allegro to i tak jak coś się zepsuje trzeba się z nimi użerać. Jak dobrej firmy sprzęt to się nie popsuje. Lepiej dołożyć parę złotych więcej i coś z wyższej półki kupić - takie jest moje zdanie.

BTW nie 1TG a 1TB, zgadza się?

Jeśli chcesz kupić drogo to Vobis jak najbardziej.

Zobacz choćby ten: http://www.euro.com.pl/dyski-twarde/tos … 00gb.bhtml

no ja miałem problem z pewną rzeczą z allegro z gwarancja i trwało to parę miesięcy, w sklepie było to szybciej to załatwione,

co do jednostki to chodzi mi o 1000 GB

Jak już to 1024 GB :lol: W informatyce nie ma takiej liczby jak 1000.

Nie zastanawiaj się tylko kup na Agito.pl ten model: http://www.agito.pl/dyski-twarde/wd-my- … 26922.html

Wczoraj kosztował 30 zł drożej a dziś? Sam zobacz. Ja już zmówiłem. Obecnie mam ten model dysku że posiada 320 GB i działa już rok bez zarzutu. Co do gwarancji to z Agito nie ma problemu. W tydzień Ci wymienią sprzęt bez dodatkowych kosztów kuriera. Już miałem okazję oddawać sprzęt na gwarancji. I nie kieruj się sklepami takimi jak Vobis czy Komputronik. To najdroższe sklepy.

no ja wiem ale nie czepiaj się szczegółów :smiley:

Dodane 10.08.2009 (Pn) 22:21

no ja wiem ale ten z vobisa miał aż 5 lat gwarancji a to dość sporo a ten dysk z linku to fajny, na razie szukam jak się coś konkretnego znajdzie to się kupi

To wytłumacz mi dlaczego we wszystkich sklepach internetowych piszą np 500 GB, zamiast 512 GB ?? Wydaje mi się, że pomyliło Ci się z pamięcią RAM.

na przykład:

beztytuunxn.png

Wiem o tym, że istnieją dyski o pojemnościach np. 250 GB czy 320 GB. I nie są to żadne cuda. Tylko co ma piernik do wiatraka? 1 TB to 1024 GB i jest to elementarna wiedza z zakresu informatyki. Czyżby program nauczania informatyki w gimnazjum nie obejmował tak skomplikowanych tematów?

Cytat z wikipedii. Dlaczego nie jest tu napisane, 1024 gigabajtów tylko 1000 gigabajtów ??

Dlatego, że producenci dysków od zawsze robią klientów w konia o czym wiadomo od dawna. Nie będę rozpisywać się o tym. A już pomijam fakt, że formatowanie woluminu do określonego systemu plików “zjada” te megabajty więc dysk w praktyce zawsze ma mniejszą pojemność. Jeśli jesteś takim fanem wiki to zacytuję coś co umknęło Twoim oczom (lub nie chciałeś widzieć): 1 TB = 1 TiB = 1024*1 GB = 1024*1024*1 MB = 1024*1024*1024*1 kB

Tak więc książkowo 1 TB to 1024 GB i nigdy nie będzie inaczej.

Szkoda tylko, że dałem się wciągnąć w OT.

Ty jesteś wielkim fanem metalu i czarnych mszy, co wnioskuję po twoim avatarze -.-

To, że używałem wikipedii nie znaczy że jestem jakimś fanboyem.

To akurat fakt. kupując dysk o pojemności 1 terabajta kupujesz tak naprawdę 9xx gigabajtów. Był o tym test w pewnej gazetce komputerowej.

o tym że w informatyce jest system dwójkowy to ja wiem i wiem jaka jest rzeczywista pojemność dysku, co do tego że producenci podawają takie a nie inne informacje bo według mnie żeby był porządek, no i żeby te parę megabajtów zyskać ale to tylko dotyczy laików infomatyków, od początku były takie podawane informacje nie pisano 64 GB tylko 60 GB ale nie o tym rzecz

myślę nad tym co ktoś podawał na linka z agito, podoba mi się ten dysk a reszta userów co proponuje

A zaproponowana przeze mnie Toshiba nie podoba Ci się? :wink: Faktem jest, że ten a Agito jest bardzo ładny (tak jak zawsze WD zresztą). Cena też korzystna.

Ja mam Verbatima, tyle, że 640gb: http://www.hihawa.pl/produkty/Dyski%20p … B-108.html i mocno polecam - żadnych problemów do tej pory z nim nie miałem. Względnie droższy od WD ale wolałem nie ryzykować i wziąć sprzęt sprawdzonej marki.

Jeśli chodzi o 640 GB to dobrą ceną jest max 300 zł. choćby za jakąś Toshibę. Powyżej to już drożyzna :]