Dysk przenośny brak w mój komputer

Ostatnio zakupiłem dysk przenośny i po podłączeniu zainstalował się ale nie mam go w mój komputer. Co mam zrobic żeby móc korzystać z dysku. ( Dysk Verbatim 320 GB, windows XP home )

Dopnij go mocniej.

Wyciągnij i włóż ponownie.

Zrestartuj komputer i zobacz jeszcze raz.

Próbowałem ale nie pomogło.

darek1243 ,

witaj :smiley: ,

a czy go sformatowałeś :?:

W Start->Uruchom wpisz compmgmt.msc

W otwartym okienku wybierz Zarządzanie dyskami. W prawej dolnej części okna pojawi Ci się lista dysków. Zobacz czy Twój dysk przenośny ma status Online. Jeżeli nie to musisz go zainicjować (opcja w menu pod prawym klawiszem myszy). Potem tylko założenie partycji i sformatowanie dysku.

Niestety nie mam go tam na liście.

Na innych komputerach to samo?

Tak patrzyłem na wszystkie wejścia usb i nic a teraz u siebie i z tylnych wejść wykryło ale z przodu już nie (choć są sprawne podpinam różne sprzęty i działa bez zarzutów)

Używaj znaków interpunkcyjnych, bo dalej nie wiem, czy próbowałeś na innych komputerach czy nie, pisz jaśniej.

Jaki to dokładnie dysk?

Jest to dysk przenośny Verbatim 320 GB,

Umiem czytać, wiem co napisałeś w pierwszym poście, ale ja zapytałem jaki to dokładnie dysk (oznaczenie/jakiś link/model).

I dalej nie wiem czy próbowałeś na innych komputerach podłączyć go…

Próbowałem na innym komputerze ale nic nie wykrywało był sygnał że coś zostało podłączone ale nic nie było w mój komputer, t

A dokładnie mam ten dysk

http://www.verbatim.net.pl/pl_16/produc … 14391.html

A w “Zarządzaniu dyskami” też go nie było na tych innych komputerach?

Nie było podpinałem pod wszystkie porty usb i to samo a u mnie jak pierwszy raz włożyłem do portu usb (z przodu) to był widoczny a teraz już nie jest. (tylko w tylnych)

No to jak po podpięciu na różnych komputerach, Menadżer urządzeń i Zarządzanie dyskami nie wyświetlają Twojego dysku, to skorzystałbym chyba z gwarancji.

No tam ale jak u mnie wykrywa na tylnych portach usb a z przodu nie to raczej mi nie uwzględnią,

Dodane 08.12.2009 (Wt) 17:29

No tak ale jak u mnie działa na tylnych portach a z przodu nie to raczej mnie nie uwzględnią a zarazem to dziwne że przednie porty nie wykrywają , co może być tego przyczyną ?

Dodane 08.12.2009 (Wt) 18:01

No tak ale dziwi mnie to że u mnie przednie porty usb nie wykrywają tegoż dysku

A na tyle wszystko działa poprawnie?

To prawdopodobnie wina niedoboru mocy na przednich gniazdach, na kabelkach idących od płyty głównej do gniazd z przodu komputera często są straty, a obracanie talerzy z prędkością 5400obr/min jest prądożerną pracą.

A jest jakiś sposób żeby to ominąć słyszałem że możliwe jest zasilanie z zewnątrz ?

Dodane 08.12.2009 (Wt) 18:41

A jest jakiś sposób żeby to ominąć słyszałem że możliwe jest zasilanie z zewnątrz ?

darek1243 , :smiley: cześć ,

brat miał podobny problem , po zakupie nowego dysku , też chciał reklamować - nie było potrzeba .

Na początek zobacz to > http://x86.pl/komputer-nie-widzi-nowego-dysku/ <

i powiedz jak to ma się u ciebie #-o ,

spróbuj pokombinować z innymi kablami USB