Dysk przenośny brak w mój komputer

(Darek Mcm) #1

Ostatnio zakupiłem dysk przenośny i po podłączeniu zainstalował się ale nie mam go w mój komputer. Co mam zrobic żeby móc korzystać z dysku. ( Dysk Verbatim 320 GB, windows XP home )

(Chillout) #2

Dopnij go mocniej.

Wyciągnij i włóż ponownie.

Zrestartuj komputer i zobacz jeszcze raz.

(Darek Mcm) #3

Próbowałem ale nie pomogło.

(Sklep Ogrodnik) #4

darek1243 ,

witaj :smiley: ,

a czy go sformatowałeś :?:

(Kfirszt) #5

W Start->Uruchom wpisz compmgmt.msc

W otwartym okienku wybierz Zarządzanie dyskami. W prawej dolnej części okna pojawi Ci się lista dysków. Zobacz czy Twój dysk przenośny ma status Online. Jeżeli nie to musisz go zainicjować (opcja w menu pod prawym klawiszem myszy). Potem tylko założenie partycji i sformatowanie dysku.

(Darek Mcm) #6

Niestety nie mam go tam na liście.

(Adalbert) #7

Na innych komputerach to samo?

(Darek Mcm) #8

Tak patrzyłem na wszystkie wejścia usb i nic a teraz u siebie i z tylnych wejść wykryło ale z przodu już nie (choć są sprawne podpinam różne sprzęty i działa bez zarzutów)

(Adalbert) #9

Używaj znaków interpunkcyjnych, bo dalej nie wiem, czy próbowałeś na innych komputerach czy nie, pisz jaśniej.

Jaki to dokładnie dysk?

(Darek Mcm) #10

Jest to dysk przenośny Verbatim 320 GB,

(Adalbert) #11

Umiem czytać, wiem co napisałeś w pierwszym poście, ale ja zapytałem jaki to dokładnie dysk (oznaczenie/jakiś link/model).

I dalej nie wiem czy próbowałeś na innych komputerach podłączyć go...

(Darek Mcm) #12

Próbowałem na innym komputerze ale nic nie wykrywało był sygnał że coś zostało podłączone ale nic nie było w mój komputer, t

A dokładnie mam ten dysk

http://www.verbatim.net.pl/pl_16/produc ... 14391.html

(Adalbert) #13

A w "Zarządzaniu dyskami" też go nie było na tych innych komputerach?

(Darek Mcm) #14

Nie było podpinałem pod wszystkie porty usb i to samo a u mnie jak pierwszy raz włożyłem do portu usb (z przodu) to był widoczny a teraz już nie jest. (tylko w tylnych)

(Adalbert) #15

No to jak po podpięciu na różnych komputerach, Menadżer urządzeń i Zarządzanie dyskami nie wyświetlają Twojego dysku, to skorzystałbym chyba z gwarancji.

(Darek Mcm) #16

No tam ale jak u mnie wykrywa na tylnych portach usb a z przodu nie to raczej mi nie uwzględnią,

-- Dodane 08.12.2009 (Wt) 17:29 --

No tak ale jak u mnie działa na tylnych portach a z przodu nie to raczej mnie nie uwzględnią a zarazem to dziwne że przednie porty nie wykrywają , co może być tego przyczyną ?

-- Dodane 08.12.2009 (Wt) 18:01 --

No tak ale dziwi mnie to że u mnie przednie porty usb nie wykrywają tegoż dysku

(Adalbert) #17

A na tyle wszystko działa poprawnie?

To prawdopodobnie wina niedoboru mocy na przednich gniazdach, na kabelkach idących od płyty głównej do gniazd z przodu komputera często są straty, a obracanie talerzy z prędkością 5400obr/min jest prądożerną pracą.

(Darek Mcm) #18

A jest jakiś sposób żeby to ominąć słyszałem że możliwe jest zasilanie z zewnątrz ?

-- Dodane 08.12.2009 (Wt) 18:41 --

A jest jakiś sposób żeby to ominąć słyszałem że możliwe jest zasilanie z zewnątrz ?

(Sklep Ogrodnik) #19

darek1243 , :smiley: cześć ,

brat miał podobny problem , po zakupie nowego dysku , też chciał reklamować - nie było potrzeba .

Na początek zobacz to > http://x86.pl/komputer-nie-widzi-nowego-dysku/ <

i powiedz jak to ma się u ciebie #-o ,

(Adalbert) #20

spróbuj pokombinować z innymi kablami USB