Dysk przenośny przestał reagować

Dzień Dobry,

Rozwijając temat- usiłowałem zainstalować windowsa 7 na swoim komputerze stacjonarnym. Niestety nie posiadam aktualnie sprawnego napędu dvd w pececie, więc po krótkim googlowaniu znalazłem alternatywę w postaci możliwości zainstalowania systemu z dysku przenośnego. Używając do tego programu Wintoflash, zacząłem formatowanie dysku. Tutaj niestety nastąpił problem. Mój laptop (ze sprawnym napędem dvd) się zawiesił po formacie dysku, w trakcie kopiowania plików na dysk przenośny. Po restarcie dysk przestał reagować tzn. gdy podłączam go do komputera (i stacjonarnego i laptopa) słyszę dźwięk podłączenia nowego urządzenia USB, gdy włączam Mój komputer widzę ikonę dysku ale tym razem podpisaną jako ‘Dysk wymienny’ (z przypisaną literą partycji ‘I’). Przedtem był zatytułowany SH93. po l-kliknięciu, po lewej stronie okna Mojego komputera pojawia mi się tylko informacja, ‘Dysk przenośny’ i jakakolwiek próba zajrzenia w jego zawartość, czy nawet p-kliknięcia na dysk kończy się zawieszeniem Mojego komputera(program nie odpowiada) aż nie wyjmę dysku z gniazda USB. Co ciekawe nie pojawia się na Moim komputerze na stacjonarnej wersji. Dodatkowo, kiedy próbuję zajrzeć do niego przez Windows Commander, ten wcale go nie wykrywa. Do tej pory nie miałem z nim najmniejszych problemów. Sformatowałem go sam wcześniej do formatu NTFS. Dysk jest nowy, tzn nie ma jeszcze roku:(

Dysk przenośny to ADATA Superior SH93 500gb.

Z góry dziękuję za wszelkie możliwe rady i pomoc:)

spróbuj usunąć partycje i założyć ponownie pod Gparted.