Dysk przenośny - pytania co do oprogramowania

Witam,

zakupiłem niedawno dysk zewnętrzny WD 2 TB. Chciałbym się dowiedzieć co i jak, a nie jestem typem człowieka, który metodą prób i błędów szuka. Boję się czegoś zepsuć.

http://www.allegro.pl/item1027124020_hd … 0_zew.html

Moje pytanka:

  • Jak utworzyć własną elektroniczną etykietę dysku, która będzie przypominać, co jest na nim zapisane ?

  • Jak ustawić hasło ?

  • Czy to normalne, że nowy dysk 2TB, ma wolne 1,81TB (1999540330496 bajtów), a zajęte 147MB (154914816 bajtów) ?

  • Jak przelicza się terabajty na gigabajty i megabajty ? [1TB = 1024GB, a 1GB = 1024MB] coś takiego ?

  • Co wyskakuje mi za płytka WD SmartWare, chociaż nic nie ma w napędzie ?

  • Jak to otworze to mam do wyboru: Back Up Files albo Set Up Drive [nie wiem o co chodzi, bo mam swoje lata i nie znam dobrze angielskiego] ?

  • W jaki sposób będą się tworzyły kopie zapasowe plików ? Ja będę musiał coś ustawiać itp ? Podaje wam opis produktu, może to coś rozjaśni, bo ja nie rozumiem:

Wizualizacja tworzenia kopii zapasowych

Zobaczyć znaczy uwierzyć. Graficzny program przedstawia zawartość pogrupowaną według kategorii i na bieżąco ilustruje postęp tworzenia kopii zapasowej.

Automatyczna ochrona danych

Żadnych obaw! Twoje dane są bezpieczne. Za każdym razem, gdy tworzysz nowy plik lub modyfikujesz istniejący, na dysku jest automatycznie zapisywana jego kopia zapasowa.

Łatwe przywracanie utraconych plików

W razie utraty wszystkich danych lub tylko jednego ważnego pliku możesz przywrócić pliki w ich pierwotnej lokalizacji.

Pozdrawiam,

miachu555.

miachu555 , zacznij w tytule od jednego pytania, ale konkretnego.

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Sorki, że się czepiam ale po ilości animowanych znaków zapytania wydawałoby mi się, że raczej nastolatek z Ciebie, który nie zapoznał się z regulaminem :wink: Nadmierność emotek męczy podczas czytania, mam nadzieję, że weźmiesz to pod uwagę.

Teraz czas na konkrety.

Jeśli się nie mylę takie rzeczy ustawia się we właściwościach samego woluminu, przynajmniej tak jest u mnie z tym, że ja mam prosty nie przebajerowany dysk, który ma po prostu działać :wink:

Z moich domysłów zanim zajrzałem na stronę spod linku wywnioskowałem, że dysk oferuje szyfrowania sprzętowe i to się potwierdziło gdy na stronę zajrzałem. Krótko - wszystko masz opisane w instrukcji obsługi.

Dyski mają swoją pamięć podręczną, więc jest to normalne. Zresztą co to jest 150MB przy 2TB :wink:

Tak dobrze przeliczasz, te 2TB to jest zwykły chwyt marketingowy i łatwo obliczyć jaką prawdziwą pojemność ma dysk. Wartości podawane się zgadzają ale w bajtach, w terabajtach już nie. Gdyby dysk miał na prawdę 2TB powinien mieć wówczas 2x1024^4 = 2199023255552 bajtów , czyli więcej niż 2TB, inna systuacja byłaby gdyby producent podał pojemność dysku jako 2TiB (tebibajt), wtedy miałby wartość wyliczoną przeze mnie i taką musiałby mieć.

Dysk zapewne ma taką opcję i robić to powinien automatycznie co określony czas, który zapewne możesz zmienić, najlepiej zajrzyj do instrukcji obsługi.

Pozdrawiam!

Bywa i tak, że i dorośli korzystają z ‘‘emotek’’. Jest jeden mały problem, instrukcja obsługi w języku angielskim.

podrzuć z czym masz problem, napisz na pw, to postaram się pomóc.