Dysk przenośny Samsung S2 portable czy należy formatować?

Witam kupiłem dysk taki jak w temacie i mam kilka pytań czy należy go formatować ? zainstalowałem zainstalowałem samsung managera tak jak w instrukcji i jeszcze jedno czy należy podzielić go na partycje ? Z góry dzięki z pomoc

Z tego co pamiętam to te dyski są od razu gotowe do użytku (nie trzeba ich formatować), co do partycji to nie widzę raczej sensu robić partycji na dysku przenośnym, ale jak się uprzesz albo będziesz chciał to możesz zrobić.

Oki rozumiem a czy po podłączeniu tego dysku do dvd będzie go “widziało” ?

To już byś musiał sprawdzić w instrukcji albo jakimś opisie twojego odtwarzacza DVD, nie wiem jaki sprzęt posiadasz i nie chce Cie wprowadzić w błąd ;/

Ok akurat to kolegi dvd sprawdze u niego

Dodane 14.08.2012 (Wt) 14:57

Nasuwa mi się kolejne pytanie a mianowicie wyczytałem że po podłączeniu tego dysku do dvd MANTA może nie zostać “zauważony” czy ma to związek z brakiem dodatkowego gniazda zasilającego dysk ? czy też może mieć na to wpływ system plików: FAT 32 czy NTFS ? oryginalnie dysk jest w NTFS i czy warto zmieniać na FAT32 jeżeli DVD nie będzie widzieć dysku ?

Tak, jest duże prawdopodobieństwo, że NTFS nie zadziała.

Tak, dysk może się nie uruchomić na jednym gnieździe zasilającym. Albo pracować niestabilnie.