Dysk przenośny WD My Passport Ultra i Dekoder telewizji N - utrata danych


(Ftuznik) #1

Witam,

nie wiem czy był już poruszany taki temat, ale nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi.

Mianowicie mam podpięty do dekodera telewizyjnego z telewizji N ( teraz nc+ ) dysk przenośny. Miałem na nim nagrane dwie transmisje. Chciałem je przegrać na komputer lecz nie odnajdował tego dysku. W ustawieniach dysków zainicjowałem ten dysk lecz nie sformatowałem go. Gdy chciałem przejrzeć pliki system Windows poprosił mnie o sformatowanie dysku. Widząc to zaniechałem próby zgrania plików i podłączyłem dysk z powrotem do dekodera. Niestety dekoder poprosił mnie o sformatowanie dysku,a gdy nie wyraziłem zgody i wszedłem w "Nagrania", nic tam nie było. Czy jest sposób na odzyskanie tych nagrań. Bardzo mi na tym zależy.

Z góry dziękuję.


(Longhorn2009) #2

Musisz zastosować program do odzyskiwania danych http://www.dobreprogramy.pl/Odzyskiwanie-danych,Programy,Windows,224.html Poleciłbym ontrack easy recovery, z tym że jest płatny. Zapewne na dysku masz format plików FAT32, a dysk odłączyłeś gdy był w jakimś stopniu używany stąd problem.


(fiesta) #3

 

 

linthdorn proszę zapoznać się z tym poradnikiem:

 

http://forum.dobreprogramy.pl/forum-18/ogloszenie-2-poradnik-zakładania-i-edycji-tematu/

 

a następnie zmienić tytuł  na konkretny.

 

Zignorowanie prośby będzie skutkować usunięciem topica z forum.


(Antekcmr3) #4

Dysk jest wporządku.

 

Niestety dekoder formatuje dysk w nieznany sposób, jest to zabezpieczenie przed kopiowaniem treści chronionych.

 

Podpinając go do kompa i inicjując uwaliłeś formatowanie dekodera dlatego jak go podpinasz teraz to dekoder chce formatować ten dysk. Dlatego też dekoder nie widzi już nagrań i są już one praktycznie nie do odzyskania.