Dysk przenośny wykrywalny jako pamięć masowa -jak?

Witam!

Posiadam dysk przenośny WD My Passport 1TB i podzieliłem go na dwie partycję - 46GB FAT32 (aktywna,podstawowa) i resztę jako NTFS (podstawowa). Obie partycje wykrywa mi jako dyski twarde, lecz ja chciałbym aby partycje 46GB wykrywało mi jako pamięć masową (np. pendrive).Potrzebne jest mi to, ponieważ nie znalazłem sposobu aby “nagrać” obraz płyty na partycję dysku , na pamięci masowej jest to łatwiejsze.

P.S Mam jeszcze pytanie odnośnie Wirtualnego napędu CD który jest zamontowany w tym dysku. Czy jest możliwość stworzenia takiego dysku samodzielnie ? Przekopałem internet ale znalazłem jedynie informacje na temat wyłączenia bądź włączenia tego napędu.

Jakieś herezje wypisujesz. Przecież pojemność dysku twardego to właśnie pamięć masowa.

Wchodzisz do menadżera urządzeń i we właściwościach tego dysku i zakładce Zasady zmieniasz ustawienie opcji Buforowania zapisu na optymalizacje szybkiego usuwania.

Ustawienie to jest globalne dla tego dysku - dotyczy wszystkich partycji obecnie utworzonych i przyszłych.

Chodzi o tworzenie obrazu płyty tworzenie-obrazu-iso-t38159.html Ja robię to programem PowerISO, ale jest on płatny a wersja darmowa ma ograniczenie do 300MB, ale z tego co pamiętam już nawet darmowy Daemon Tools ma tą funkcje (przy jego instalacji nie zgadzaj się na żadne paski, toolbary, dodatki, przyspieszacze komputerów i reszte - tylko skróty, nic więcej).

Nie chodzi mi o tworzenie obrazu płyty… Wygląda to tak : http://zapodaj.net/73f3b2558d40.jpg.html

P.S zmiana zasad nie przyniosła rezultatu.

Jeśli zmiana zasad nie dała efektu to nie widzę innego rozwiązania, a co do napędu to jego algorytm tworzenia się w systemie może być zapisany w firmware HDD, bo gdyby był na partycji na dysku to skasowanie jej i stworzenie swojej usunęłoby tą funkcje.