Dysk RAW

Witam.

Mam oto taki problem:

System Windows 7 wykrywa mi dysk z systemem plików RAW.

Krótka historia jak do tego doszło:

Miałem dysk zewnętrzny WD 1TB i doszło w nim do awarii przystawki która zmienia wejście SATA i adekwatne do tego zasilanie na wejście kabelka od WD i tegoż producenta zasilanie. Wymontowałem więc dysk, ponieważ mam (czy aby na pewno?) na nim ważne dane (zdjęcia, dokumenty itp.) i podpiąłem do komputera jak zwykły dysk. Windows początkowo nie wykrywał mi go, więc wyszukałem podpowiedzi na forum i stworzyłem partycję z pomocą compmgmt.msc ( wspomnę, że dysk był wcześniej podzielony przeze mnie na 4 partycje), i wtedy wyskakuje mi komunikat, ze potrzebne jest formatowanie, próbowałem wg. porad na forum (np. program Testdisk (ver. 6.14-WIP) i wielu innych sposobów). Czy jest możliwość odzyskania danych, lub zrobienia “czegoś” abym znów mógł “normalnie” używać tego dysku.

Proszę o pomoc. Jeśli coś będzie potrzebne dostarczę na forum. Z góry dziękuję za pomoc.

Wydaje mi się,że można.

Miałem niedawno płytę DVD RW z jakimś uszkodzeniem struktury plików.

Płyta odczytywana była jako RAW i Windows pokazywał 0 bajtów.

Próbowałem różnych programów do odzyskiwania i jeden z programów zaczął odzyskiwać ale miał jakieś ograniczenia więc byłoby to zbyt czasochłonne.Ponieważ nic ważnego nie miałem na płycie to sformatowałem płytę.

Proszę popróbować różnych programów z działu:

http://www.dobreprogramy.pl/Odzyskiwani … ws,86.html

A próbowałeś programem recuva?

Przy próbie odczytania programem RECUVA i zaznaczeniu dysku F (ten dysk jest z systemem plików RAW) wyskakuje mi błąd:

capturequh.png