Dysk - rozmiar mniejszy niż rzeczywiście

W moim komputerze pokazuje pojemność dysku jako 59 GB, podczas gdy w rzeczywistości ma 250.
Na screenie w zarządzaniu dyskami widać o co mi chodzi.
W czym może tkwić problem?

Uszkodzony dysk? Wadliwe sektory? Dziwnie to wygląda. Wrzuć raport S.M.A.R.T. może ktoś kto się zna coś z niego wywróży :wink:

W opcjach folderów odznacz ukrywanie chronionych, odznacz ukrywanie rozszerzeń i zaznacz pokazywanie ukrytych plików i folderów, zastosuj i OK.
Potem kliknij w menu start, komputer, w dysk C. Pokaż screen.

Albo przekłamanie odczytu? jak pokazuje pojemność dysku z poziomu komputer.

Przypomina mi się historia z dawnych czasów gdy pojawiły się u chińczyków tanie pamięci flash o dużych pojemnościach.
Pendrak 128GB kosztował jakieś grosze, system normalnie go rozpoznawał ale problemy były po zapisaniu większej ilości danych, okazało się że to normalne pendraki o małej pojemności tylko soft grzebany aby były rozpoznawane jako większe.

Jeżeli to jest tani SSD to może coś im nie poszło.

Nie wiem czy pomoże, ale spróbuj w wierszu poleceń (administrator) sprawdzić partycję C:

chkdsk c: /f

Taka dygresja, właśnie rozwiązuję z polskim sklepem kwestię zakupu pamięci flash 256GB za absurdalnie niską cenę, a realnie jest tam ok. 16GB. Jak widać czasy się zmieniają, a oszukiwanie na pendrive’ach wciąż aktualne.

Będzie to popularne jeszcze trochę, tak jak “przekręt nigeryjski” zgadniesz dlaczego?