Dysk SAMSUNG HD502HJ bluescreen podczas instalacji systemu

Witam

Ostatnio zmieniałem płytę główną i procesor i podczas instalacji systemu komp wywala bluescreen( płytka na pewno ok, próbowałem instalacji xp sp3 i 7 i to samo).Dopiero przy instalacji starego systemu xp sp1 wszystko jest ok.Ramy są napewno ok, były testowane memtestem, instalowałem xp sp3 na innym dysku i jest ok tak samo z 7.Dysk jakoś dziwnie piszczy przy odczycie danych, często jest tak ,że podczas urochamiania systemu wywala problem że nie można uruchomić systemu bo nie zostały znalezione jakieś pliki i żebym włożył płytkę z systemem, po kilku uruchomieniach kompa wszystko jest ok, czasami zdarzy się bluescreen podczas startu systemu i w trakcie działania, czasami też jest wszystko ok. Dysk testowałem samsungowskim narzędzim do dysków estool, nie wykrył żadnych błędów. Dysk mam jeszcze na gwarancji przez niecałe 2 lata.Oddać go na gwarancję, czy jeszcze próbować coś z tym zrobić? Co wy o tym myślicie?

a jaka to płyta nie jest to czasami coś z AMD 880 + lub nowsza i z którego roku masz dysk (data produkcji)

płyta to MSI MS-7071, a procesor pentium 4 630 HT. Dysk jest z czerwca 2010.

a próbowałeś aktualizować bios płyty

nie, a może to być przez to?

tak

http://pl.msi.com/product/mb/PM8M2-V.html#?div=BIOS skorzystaj z live update i zaktualizuj bios a następnie sprawdź czy da się już zainstalować win 7

ok, wieczorem zrobie aktualizacje biosa i napisze wam czy pomogło.

Zainstalowałem live update, wykryło mi że mam najnowszy bios, co teraz robić>?

Jak wywali Ci BSOD zapisz sobie kod błedu “STOP: 0x0000…” następnie wejdź na stronę http://www.hotfix.pl/bledy-systemu-windows-kody-bsod-a11.htm i sprawdź co to za błąd. Wróć tutaj i odpisz :wink:

Pozdrawiam

taki wywala podczas instalacji 0x0000007E.

SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED - Nie przechwycono wyjątku obsługi błędów generowanego przez wątek systemowy. Problemem może być wadliwy sterownik, oprogramowanie, niezgodność sprzętowa lub uszkodzona usługa systemowa.Rozwiązanie:-Przyczyny należy szukać w dzienniku podglądu zdarzeń.-W przypadku sterownika lub oprogramowania należy je uaktualnić.-Uaktualnij Bios.

jak uaktualnić jak to wywala podczas instalacji systemu? Można wrzucić jakieś nowsze sterowniki do chipsetu i kontrolera sata tak żeby je zainstalował z systemem? Może nLite?

Tak, można dodać najnowsze sterowniki w nlite ale Najprościej poszukać Instalacji WinXP specjalnie dla dysków SATA np: “Windows Xp Profissional Sp2 Pro Sata X32”. Ale zanim to zrobisz sprawdź ustawienia w BIOSie dla SATA ? Jeżeli tak to co daje zmiana na IDE MOde ?

Jest już ide mode, zainstaluje jeszcze jakiś inny system i sprawdze co będzie.

Dodane 04.09.2011 (N) 13:34

Zainstalowałem inną wersje xp i mam to samo podczas urachamania pisze “nie można uruchomić systemu windows, ponieważ następujący plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony Windows/System32/Config/System”, kilka razy trzeba go urochamiać ponownie żeby sie włączył system.■■■? :!: Jest tak po każdym formacie. Oddać ten dysk na gwarancje?

Ja bym zrobił ostatni test i spróbował zainstalować na innym dysku o tym samym interfejsie jak SATA w Twoim przypadku, jeżeli będziesz miał ten sam problem to znaczy że masz albo złą płytę instalacyjną albo problem w innej części Twojego PC. Jeżeli zainstalujesz na innym dysku bez problemu Twojego WinXP to będziesz wiedział że dysk jest do wymiany.

Dało by to coś jakbym usunął wszystkie partycje, sformatował je i podzielił na nowo? Niemam innych dysków 3,5 SATA.Z tym dyskiem nigdy nie było żadnych problemów, do czasu awarii płyty głównej i wymiany na inną płytę i procesor. Mógłbym włożyć do kompa i zainstalować system na dysku 2,5 SATA z laptopa?

“Mógłbym włożyć do kompa i zainstalować system na dysku 2,5 SATA z laptopa?”

  • Nie wiem

Możesz spróbować po usuwać artycje i podzielić na nowo, ale prawdopodobnie problem nie zniknie. Wydaje mi się że masz złą płytę instalacyjną do WinXP (bez sterowników Sata). Wstukaj w google: windows xp sp3 sata peb, ściągnij, wypal i zobacz jak Ci pójdzie taka instalacja.

Mam teraz zainstalowany xp pro sp3 sata z listopada 2010 i są te same problemy co ze starym xp sp1 pro, napewno nie jest to wina systemu.Instalowałem 3 wersje xp przy jednej też sp3 tylko innej odrazu po pierwszym restarcie wywalał bluescreen, a jak instalowałem 7 to było to samo, niewiem co jest z tym kompem nie tak, przed awarią płyty dysk działał normalnie.

Dodane 17.09.2011 (So) 15:11

Zainstalowałem dzisiaj HDtune Pro i smart wyświetla błąd. Ultra DMA CRC ERROR Count jest podkreślone na żółto i pisze warning, czy to może powodować te problemy, można to jakoś usunąć?