Dysk SAMSUNG HD502HJ bluescreen podczas instalacji systemu

(Lukax96) #1

Witam

Ostatnio zmieniałem płytę główną i procesor i podczas instalacji systemu komp wywala bluescreen( płytka na pewno ok, próbowałem instalacji xp sp3 i 7 i to samo).Dopiero przy instalacji starego systemu xp sp1 wszystko jest ok.Ramy są napewno ok, były testowane memtestem, instalowałem xp sp3 na innym dysku i jest ok tak samo z 7.Dysk jakoś dziwnie piszczy przy odczycie danych, często jest tak ,że podczas urochamiania systemu wywala problem że nie można uruchomić systemu bo nie zostały znalezione jakieś pliki i żebym włożył płytkę z systemem, po kilku uruchomieniach kompa wszystko jest ok, czasami zdarzy się bluescreen podczas startu systemu i w trakcie działania, czasami też jest wszystko ok. Dysk testowałem samsungowskim narzędzim do dysków estool, nie wykrył żadnych błędów. Dysk mam jeszcze na gwarancji przez niecałe 2 lata.Oddać go na gwarancję, czy jeszcze próbować coś z tym zrobić? Co wy o tym myślicie?

(Jaworski10000) #2

a jaka to płyta nie jest to czasami coś z AMD 880 + lub nowsza i z którego roku masz dysk (data produkcji)

(Lukax96) #3

płyta to MSI MS-7071, a procesor pentium 4 630 HT. Dysk jest z czerwca 2010.

(Jaworski10000) #4

a próbowałeś aktualizować bios płyty

(Lukax96) #5

nie, a może to być przez to?

(Jaworski10000) #6

tak

http://pl.msi.com/product/mb/PM8M2-V.html#?div=BIOS skorzystaj z live update i zaktualizuj bios a następnie sprawdź czy da się już zainstalować win 7

(Lukax96) #7

ok, wieczorem zrobie aktualizacje biosa i napisze wam czy pomogło.

(Lukax96) #8

Zainstalowałem live update, wykryło mi że mam najnowszy bios, co teraz robić>?

(Mkgmaccount) #9

Jak wywali Ci BSOD zapisz sobie kod błedu "STOP: 0x0000..." następnie wejdź na stronę http://www.hotfix.pl/bledy-systemu-windows-kody-bsod-a11.htm i sprawdź co to za błąd. Wróć tutaj i odpisz :wink:

Pozdrawiam

(Lukax96) #10

taki wywala podczas instalacji 0x0000007E.

(Hubertsalari) #11

SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED - Nie przechwycono wyjątku obsługi błędów generowanego przez wątek systemowy. Problemem może być wadliwy sterownik, oprogramowanie, niezgodność sprzętowa lub uszkodzona usługa systemowa.Rozwiązanie:-Przyczyny należy szukać w dzienniku podglądu zdarzeń.-W przypadku sterownika lub oprogramowania należy je uaktualnić.-Uaktualnij Bios.

(Lukax96) #12

jak uaktualnić jak to wywala podczas instalacji systemu? Można wrzucić jakieś nowsze sterowniki do chipsetu i kontrolera sata tak żeby je zainstalował z systemem? Może nLite?

(Mkgmaccount) #13

Tak, można dodać najnowsze sterowniki w nlite ale Najprościej poszukać Instalacji WinXP specjalnie dla dysków SATA np: "Windows Xp Profissional Sp2 Pro Sata X32". Ale zanim to zrobisz sprawdź ustawienia w BIOSie dla SATA ? Jeżeli tak to co daje zmiana na IDE MOde ?

(Lukax96) #14

Jest już ide mode, zainstaluje jeszcze jakiś inny system i sprawdze co będzie.

-- Dodane 04.09.2011 (N) 13:34 --

Zainstalowałem inną wersje xp i mam to samo podczas urachamania pisze "nie można uruchomić systemu windows, ponieważ następujący plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony Windows/System32/Config/System", kilka razy trzeba go urochamiać ponownie żeby sie włączył system.WTF? :!: Jest tak po każdym formacie. Oddać ten dysk na gwarancje?

(Mkgmaccount) #15

Ja bym zrobił ostatni test i spróbował zainstalować na innym dysku o tym samym interfejsie jak SATA w Twoim przypadku, jeżeli będziesz miał ten sam problem to znaczy że masz albo złą płytę instalacyjną albo problem w innej części Twojego PC. Jeżeli zainstalujesz na innym dysku bez problemu Twojego WinXP to będziesz wiedział że dysk jest do wymiany.

(Lukax96) #16

Dało by to coś jakbym usunął wszystkie partycje, sformatował je i podzielił na nowo? Niemam innych dysków 3,5 SATA.Z tym dyskiem nigdy nie było żadnych problemów, do czasu awarii płyty głównej i wymiany na inną płytę i procesor. Mógłbym włożyć do kompa i zainstalować system na dysku 2,5 SATA z laptopa?

(Mkgmaccount) #17

"Mógłbym włożyć do kompa i zainstalować system na dysku 2,5 SATA z laptopa?"

• Nie wiem

Możesz spróbować po usuwać artycje i podzielić na nowo, ale prawdopodobnie problem nie zniknie. Wydaje mi się że masz złą płytę instalacyjną do WinXP (bez sterowników Sata). Wstukaj w google: windows xp sp3 sata peb, ściągnij, wypal i zobacz jak Ci pójdzie taka instalacja.

(Lukax96) #18

Mam teraz zainstalowany xp pro sp3 sata z listopada 2010 i są te same problemy co ze starym xp sp1 pro, napewno nie jest to wina systemu.Instalowałem 3 wersje xp przy jednej też sp3 tylko innej odrazu po pierwszym restarcie wywalał bluescreen, a jak instalowałem 7 to było to samo, niewiem co jest z tym kompem nie tak, przed awarią płyty dysk działał normalnie.

-- Dodane 17.09.2011 (So) 15:11 --

Zainstalowałem dzisiaj HDtune Pro i smart wyświetla błąd. Ultra DMA CRC ERROR Count jest podkreślone na żółto i pisze warning, czy to może powodować te problemy, można to jakoś usunąć?