Dysk samsung HD753LJ realokowane sektory

Witam!

Posiadam dysk twardy Samsung HD753LJ.

Zaniepokoił mnie komunikat złego stanu dysku w CrystalDiskInfo.

Oto zdjęcie programu: http://dl.dropbox.com/u/60541568/Przechwytywanie.PNG

Odczyt z hdtune: http://dl.dropbox.com/u/60541568/hdtune.PNG

Czy ten dysk jeszcze się do czegoś nadaje? Czy już długo nie pochodzi?

Jest dużo bad sektorów , niby kolejne się nie szykują ale z taką ilością badów ten dysk już lepiej wymienic bo pewnie będą problemy z samym działaniem.

Niezwłocznie zrób kopię ważnych plików, ten dysk za niedługo może obmówić posłuszeństwa.

Na tym dysku mam trochę filmów. System i ważne pliki mam na mniejszym dysku. Da się coś zrobić z tym dyskiem?

Cześć, jak narazie nie ma widocznych bad sectorów dla pewności można by było przeskanować Error Scan czy wszystkie pola będą zielone. Nie ma przy C5 i C6 przy DATA jest narazie 0. Ale czerwone pole w Health parametr (05) niskie tam wskazniki oznaczają że pula zapasowych sektorów się wyczerpała i nie będzie miało z czego następnym razem jak będzie potrzeba zastąpić uszkodzone. Bo narazie operacje przebiegały na tyle sprawnie pod tym kątem że nie ma tych badów widocznych. Ale jak nie będzie czy już nie ma tych zapasowych do raelokowania to nastepstwo będzie takie że dane będą znikały. Więc dane przekopiować na inne nośniki puki są jescze widoczne. Ile dysk wytrzyma i możliwy dostęp do danych to jest loteria nawet przy każdym uruchomieniem dysku.

Właśnie skanuje gruntownie. Jak na razie HD Tune przeskanował 500gB i wszystkie sektory jak do tej pory są na zielono.

Edit: Zrobiłem error scan. Wszystkie sektory zielone.

Ale dziwi mnie to dlaczego tam są tak małe wartości i program krzyczy, że dysk jest w złym stanie. Tak mało ma ten dysk ogólnie zapasowych sektorów?

Nie mało tylko zostały juz wykorzystane zobacz wartość przy Data z tego czerwonego pola i jak pisałem że jak pojawi się potrzeba zamiany to dysk nie będzie miał z czego i groźba znikania danych. A kiedy ten dysk zacznie gubić dane to loteria.