Dysk Samsung SSD 850 Evo 500 GB - optymalizacja

Witam. Wczoraj kupiłem sobie nowy dysk 500 GB Samsung 850 Evo. Chodzi pięknie i hd Tune jak i program dołączony do dysku nie pokazuje żadnych problemów. zapis i odczyt na poziomie oki 547 MB/s. Do sedna. postawiłem 1 partycje tylko 500 GB i pytanko czy zostawić czy jednak podzielić. Dodam ze na miejscu napędu zamontowany mam poprzedni 1 TB dysk HDD. i tam mam 2 partycje czyli dysk c to cały ssd 500 GB dysk d i e to dysk przeniesiony na miejsce napędu i podzielony na 2 partycje. czy dysk ssd tez dzielić czy zostawić? i pytanko czy w dzisiejszych czasach przy tych technologiach coś trzeba zmienić w ustawieniach systemu czy zostawić? System Windows 10 z najnowszą kompilacją. Laptop. Asus kupiony w styczniu tego roku. Procesor Intel I5 2,5 - 7200U z turbo bost do 3,0 2 rdzeniowy. grafika Nvida Geforce 940MX, pamięc ram 12 GB, Kolejne pytanie czy ten dysk jakoś się aktualizuje tzn np instalować o ile jest taka możliwość najnowsza wersje oprogramowania strerującego dyskiem? I jeszcze 1 pytanko czy program dolaczony do dysku tez można aktualizować i czy ktoś w skrócie może Mi powiedzieć czy coś istotnego tam jest na co szczególnie zwracać uwagę?

Wsadzić i zapomnieć :wink:

Warto zainstalować Samsung Magician i włączyć rapid mode

Zainstalowałem tak jak pisałem wcześniej. a jak włączyć te rapid i co to jest? No i co z firwmare (czy jako to się pisze :slight_smile: dysku ? aktualizuje je się czy nie? co z defragmentacja? windows 10 coś czytałem że sam wykrywa dysk ssd i wyłącza wtedy. jak to jest?