Dysk samsunga - czy to dobry wybór?

Planuję zakup nowego dysku pod SATA II i w arest.pl znalazłem fajny dysk w dość niskiej cenie. Prosiłbym o podpowiedzi czy to dobry dysk i czy będzie cicho i sprawnie chodził. Pozdrawiam

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=9054&katid=4

ten jest akurat głośny cichy to WD albo seagate

:rotfl:

ten Samsung na prawdę będzie trochę głośny jak na Samsunga. :stuck_out_tongue:

A mi obiło się o uszy, że Segate są dość głośne…

Ja bym w ogóle zrezygnował z jakiegokolwiek Samsunga ze względu na elektronikę. Miałem 2 Samsungi i w każdym poszła elektronika … :x

I wybrał bym WD :smiley:

Zgadza się. Seageaty są trochę głośne ale polecam wyłączyć stronicowanie w windowsie jak się ma przynajmniej 2 GB pamięci i od razu cichną.

Mógłbyś napisać jak to dokładnie zrobić?

mam seagate chrobocze jak wściekły. :):stuck_out_tongue:

A ja mam segate 250GB na serwerze i chodzi ciągle 24/7, bo to siec do podziału internetu i ja jakoś nie zauważyłem chrobotania ani zwalniania, cichy szybki i solidne, miałem WD to po jakiś 5 miesiącach zaczął chrobotać zwalniać i padł, co zablokowało mi sieć na jakieś 2,5 tygodnia, mam segate już prawie 8 mc-y. i jest spoko. A i mają 5 lat gwarancji.

  1. Prawy guzik myszki na mój komputer i tam właściwości.

  2. Wybieramy zakładkę Zaawansowane i w niej Wydajność i przycisk Ustawienia.

  3. Wybieramy ponownie zakładkę Zaawansowane.

  4. Następnie wybieramy Pamięć wirtualna i zmień.

  5. Wybieramy partycję C z naszym systemem operacyjnym i zaznaczamy Bez pliku stronicowania i potwierdzamy przyciskiem Ustaw następnie przycisk OK i system będzie chciał zrobić restart co oczywiście robimy.

I dzięki temu system nie “jeździ” nam na dysku tylko pakuje wszystko do pamięci operacyjnej. Nie polecam tego osobom u których komputer ma mało pamięci.

Zrobiłem tak lecz chrobotania jest dalej :smiley:

Ale mi tam nie przeszkadza.

No to nie wiem u mnie to DUŻO pomogło.

Nad WD też sie zastanawiałem, ale teraz mam WD i mi coś nie chodzi jak powinien (wolny jest… ;/ ) moze dlatego że stary, ale wczesniej miałem właśnie samsunga i chodził jak talala :slight_smile:

ja tez mam seagate ale nie jest tak źle i nie “chrobocze” aż tak żeby to bardzo przeszkadzało zrobiłem to co pisał djkilof i kicha dalej chodzi tak jak wcześniej chyba trzeba mieć więcej tych ram

Złączono Posta : 05.08.2007 (Nie) 10:47

MasterMarO miałem starego samsunga 60giga na takiego starego nie był aż tak głośny może dlatego że miał 1talerz ale miał 100stopni nawet przy przeciążeniu a Seagate to max widziałem ze 40stopni i cichszy tylko że jak coś wczytuje to chrobocze

Złączono Posta : 05.08.2007 (Nie) 10:48

100stopni miał i może dlatego sie spalił :slight_smile:

Ja miałem 40gigowy (pierwszy dysk :D) ale siadł… bodajże po 4 latach… mam WD 80GB i niby nowszy a wolniejszy… (ale to pewnie po części przyczyna kompa - złom jakich mało :D)

U mnie temperatury Seagata w granicach 50*

ja mam samsunga 1213N 120GB 7200obr i jestem bardzo z nieo zadowolony cichy szybki i chłodny

destroy ja mam Seagate Barracuda 160GB ATA a ty masz na sata II i 250gb to są już inne modele :stuck_out_tongue: i ty masz większy dlatego może większa temperatura

mój WD ma teraz 39stopni…

Witajcie,

Mam dokładnie ten dysk - HD321KJ - i jestem bardzo zadowolony - szybki, cichy, bezproblemowy. Na stronie Samsunga można ściągnąć programik diagnostyczny, którym sa się m.in. ustawić głośność pracy głowicy (nieznacznym kosztem szybkości oczywiście ale ja tam wole jak najciszej). Ogólnie polecam Samsungi - kiedyś byłem zagorzałym wrogiem tej firmy ale od tego (dawnego) czasu bardzo się poprawili i teraz jadę tylko na napędach Samsunga (6 HD + nagrywarka DVD). Żadnych problemów póki co - a najstarszy dysk jest już mocno leciwy - SV2042H.

miskok321

Spoko :slight_smile: Ja napisałem tylko jak jest u mnie :slight_smile: