Dysk Sata a instalacja XP na laptopie

Witam

Mam zamiar zakupić właśnie ten laptop http://allegro.pl/laptop-msi-cx605-t450 … 09087.html Problem polega na tym, że jest on bez systemu operacyjnego, a ja bym chciał raczej zainstalować xp co za tym idzie musiał bym wgrać podczas instalacji stery. Sterów jakoś na necie nie mogę znaleźć, nie wiem może źle szukam więc nie mam jak wypalić płytki z windą i sterami. Stery pewnie miał bym po zakupie na płytce, ale gdzieś chyba czytałem, że nie są to stery pod xp, nie wiem czy to może być prawda :expressionless: Wiem, że jeszcze można się pobawić w biosie i zmienić tryb pracy dysku, ale czy to jest bezpieczne i możliwe do wykonania na każdym biosie? Jeżeli macie jakieś porady co do mojego problemu to chętnie je poznam :smiley: Z góry dzięki :slight_smile: Peace

Dlaczego XP? To jest system dla którego kończy się już wsparcie od MS.

MSI nie wspiera obsługi XP na tym sprzęcie. Brak sterowników AHCI/SATA to może by Twój nie jedyny i najmniejszy problem. Brałeś pod uwagę to, że nie koniecznie będzie działać pod XP np.WIFI, LAN itp, itd?

Bezpieczne.

W większości.

Firma MSI nie poleca do tego laptopa innego niż Windows 7 systemu operacyjnego i nie radzę “zmuszać” go do pracy z Windowsem XP.

Ok wielkie dzięki. Ogólnie chciałem zaoszczędzić trochę na systemie więc stąd było moje zapytanie. Temat do zamknięcia :slight_smile:

Zapewniam Cię, że nie instalując XP zaoszczędzisz sobie wielu nerwów. Pomału trzeba zapominać o XP, głównie przy instalacji na nowych sprzętach.