Dysk sata i instalacja xp


(Chelmeckiolek) #1

Witam wszystkich :slight_smile:

Stworzyłem sobie ostatni mały problem. Otóż na laptopie miałem zainstalowany system windows 7 a chciałem miec xp postanowilem go zainstalować jednak nie dało się. wyczytałem w internecie że trzeba w biosie zmienić tryb pracy kontrolera z AHCI na IDE ta też zrobiłem wszystko miodzio tylko teraz nie czyta mi cd/dvd gdy próbowałem znów zmienić na AHCI to w ogóle nie odpala system. cos wspominali o sterownikach ale do czego to już nie :frowning: Więc teraz takie pytanie co mam dalej robić?

dodam że mam laptopa Toshiba satellite C660

płyta główna:Asus P5G41T-M LX

http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/ ... techniczne


(Villy) #2

do płyty systemowej xp trzeba dograć sterowniki SATA, zrzucasz zawartość płyty systemowej na dysk, ściągasz sterowniki sata, programem nlite integrujesz z płytą nagrywasz powstały obraz i oto wszystko działa bez kombinowania w BIOS’ie


(Art Tur) #3

Ewentualnie - jak masz zewnętrzną stację dyskietek - z klawiszem F6 (chyba) dodajesz stery podczas instalacji.


(Villy) #4

ciekawe tylko gdzie kupi dyskietke… moim zdaniem lepiej będzie zintegrować z systemem, i nagrać gotowy obraz, bo wtedy bedzie miał juz na stałe, i nie bedzie musiał pilnować i dyskietki i płyty, tylko automatycznie sie wszystko zrobi


(Art Tur) #5

Też miałem kiedyś ten problem z Satellite i zrobiłem dokładnie tak jak podałeś. Napisałem, że JAK MA FDD to może dorzucić stery podczas instalacji - bo raczej byłoby szybciej.


(Kruszynka76) #6

W sprawach prywatnych czy w celu osobistej wymiany zdań w danym temacie, korzystaj z możliwości wymiany prywatnej korespondencji , maill, bądź komunikatorów (przyciski w postach lub w profilu każdego Użytkownika)-to nie jest moja prywatna sprawa, u mnie kontrolery dysków są ok.

napiał Ci kolo123321w czym problem to odpowiedz


(Villy) #7

to jest forum i poprzez wymiane zdań uzgadniamy i oferujemy dogodne wyjście z problemu, podaliśmy propozycje [zintegrowanie sterowników SATA przez program Nlite / instalacja z FDD] kulawy nie ma nic złego w tym co napisał artik, zaś twoja wypowiedź nie wnosi nic do wątku, od pouczania są tutaj admini


(Chelmeckiolek) #8

sorry ale nie wszystko zrozumiałem bo jestem zielony czyli wszystko musze robic od nowa to znaczy wgrywać jeszcze raz? a i skąd te sterowniki sata pobrać jak szukać ? od czego to zależy? z góry dzięki za odpowiedź:)


(Art Tur) #9

Kulawy - nie rozumiem Twojej wypowiedzi? Nie widzę tu wątku, który nie wnosiłby czegoś do tematu. To raczej Twój wątek zaśmieca ten post.

Rozumiem, że zrobiłeś format i instalujesz Xp na nowo.

U mnie poszło.


(Chelmeckiolek) #10

artik dzięki wielki to raki plan działania mi chodziło tema do zamknięcia